Росіяни звітують про взяття заповідної Кінбурнської коси, яка горить понад місяць і всіяна розтяжками та мінами, – ISW

Російські джерела переконують, що окупанти взяли під контроль Кінбурнську косу. Про це повідомляє Інститут дослідження війни (ISW).

"Впродовж останнього місяця російські війська постійно бомбардували українські військово-морські сили в Очакові. Якщо ці заяви Росії відповідають дійсності, то контроль над Кінбурнською косою біля Очакова дозволить російським військам посилити контроль над північно-західним узбережжям Чорного моря", – йдеться в повідомленні.

ISW зазначає, що на південному напрямку російські війська здебільшого зміцнювати свої оборонні лінії, зосередившись на укріпленні другої та третьої ліній оборони.

Нагадаємо, що ще на початку травня почались сильні пожежі на Кінбурнській косі, які тривають і досі. Станом на 10 травня вигоріло 4000 га лісу, а з того часу пройшов місяць. Вогонь вже тоді не було чим гасити - техніку і паливо забрали російські військові, які контролювали виїзд на материк. Волонтери та місцеві самотужки збирали бензин та каністри, а також деталі для ремонту пожежних машин. Ситуація з гасінням ускладнена тим, що в лісі розбита техніка, розтяжки та міни, які не розірвалися.

Унікальну заповідну Кінбурнську косу називають українськими Мальдівами, проте нині там все вигоряє, гине все живе. Під загрозою пожежі на Кінбурні, зокрема, найбільше в Європі поле диких червонокнижних орхідей (його площа сягає понад 60 гектарів), там же ростуть дуби, яким понад сотню років. Також на косі є Геродотів ліс з реліктовими деревами: у смарагдовій прохолодній напівтемряві серед покручених і вкритих мохом стволів дерев - маленькі болота папороті. В унікальній заповідній зоні є рожеві озера, також гніздуються лебеді, сірі та білі журавлі, орлани.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення