Щорічно заробляв $2 мільйони: ексректор "допомагав" студентам скласти іспит за підробленими паспортами

За процесуального керівництва Київської обласної прокуратури викрито трьох осіб за фактом шахрайства (ч.4 ст.190 КК України). Про це повідомляє Офіс генпрокурора.

За даними слідства, колишній ректор одного з медичних вузів, прикриваючись нібито широким колом знайомств в Міністерстві охорони здоров'я України та державній організації «Центр тестування», разом із двома помічниками організували схему проходження студентами-медиками зовнішнього незалежного оцінювання професійної компетентності «КРОК».

За винагороду від 3 тис доларів США він обіцяв вирішити питання із успішним складанням ліцензованих іспитів та одержанням відповідного сертифікату. Отримавши «замовлення», ексректор пропонував викладачам та студентам-відмінникам за 500 доларів США скласти інтегрований тестовий іспит замість клієнта. Для цього він разом з двома співучасниками змінювали фотографію у паспорті замовника на фото підставного студента, який успішно складав іспит, отримував сертифікат та можливість продовження подальшого навчання на медичному факультеті.

Наразі вже встановлено ряд епізодів складання іспиту за підробленими паспортами громадян України та понад 60 випадків неправомірного отримання сертифікатів про успішне проходження тестів за вказаною шахрайською схемою. Щорічний прибуток від такої діяльності становив близько 2 млн доларів США.

Під час проведення санкціонованих обшуків за місцем проживання осіб та місцями проведення іспитів правоохоронцями виявлено та вилучено екзаменаційні роботи підставних студентів, документацію щодо проведення іспитів, паспорти громадян України з очевидними ознаками підробки, засоби зв’язку, які використовувались учасниками оборудки, грошові кошти, бланки сертифікатів щодо успішного проходження іспиту, тощо.

Наразі вирішується питання щодо повідомлення про підозру трьом особам.

Досудове слідство у кримінальному провадженні здійснюється слідчими Головного управління Нацполіції у Київській області за оперативного супроводу Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю СБУ та за сприяння ДО "Центр тестування" при МОЗ України.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення