Шукали компромат на Байдена: стало відомо про злом серверів української компанії хакерами з Росії

 Апостроф

Російські хакери зламали сервери української газової компанії Burisma, яка фігурувала в розмові американського і українського президентів і стала причиною процедури імпічменту проти Дональда Трампа.

Про це повідомляє The New York Times.

За даними видання, спроби злому Burisma почалися на початку листопада, коли в ЗМІ висвітлювалися тема Байдена, України та імпічменту Трампа.

Експерти американської компанії з кібербезпеки Area 1 Security відзначають, що хакери могли шукати компромат на Байдена. При цьому їх тактика схожа на злом серверів Національного комітету Демократичної партії США під час президентської кампанії 2016 року. За ці атаки американські спецслужби також покладають відповідальність на Росію.

Як відомо, в правлінні газової компанії Burisma був Хантер Байден - син колишнього віце-президента США Джозефа Байдена. Зараз він один з претендентів на крісло президента США на наступних виборах.

Також президент США Дональда Трампа, заявив, що Хантер Байден отримував від Burisma щомісяця 100 тисяч доларів, при тому, що не мав досвіду роботи в енергетиці.

Раніше FoxNews оприлюднило нотатки розмови з екс-генпрокурором Віктором Шокіним, які записав адвокат Трампа Рудольфа Джуліані. У них йдеться, що Шокін розповів, як під тиском з боку США був змушений припинити розслідування стосовно компанії Burisma, членом ради директорів якої був Хантер Байден.

Також Шокін у розмові з Джуліані додав, що тодішній президент України Петро Порошенко сказав йому не розслідувати справу Burisma, оскільки це "не було в інтересах Джо та /або Хантера Байдена"

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення