SpaceX виведе до космосу розробки українських школярів: вони вирушать на запуск ракети Falcon 9

Дві команди українських школярів відправлять свої розробки на МКС. Міні-лабораторії полетять на орбіту на ракеті Falcon 9, повідомляють у Малій академії наук.

Команди фіналістів обрали серед 238 учасників проєкту UNIT.City та Малої академії наук. Загалом на проєкт подали 238 заявок від 750 школярів із семи українських шкіл.

Одинадцятикласники з харківської гімназії №47 відправлять на МКС мінілабораторію, яка досліджує затвердіння стоматологічних матеріалів у космосі, а команда восьмого класу Рішельєвського наукового ліцею з Одеси з'ясує, чи впливає відсутність гравітації на процес формування кристалів, їхні розміри, кількість та форму. На орбіті експериментами школярів керуватимуть астронавти за їхніми інструкціями. Мінілабораторії для біологічних експериментів надала американська програма студентських експериментів у космосі (SSEP).

Влітку 2022 обидві команди вирушать на запуск ракети Falcon 9 з космодрому на мисі Канаверал та на наукову конференцію у Вашингтоні, якщо не буде карантинних обмежень.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення