У Болгарії зґвалтували та вбили журналістку, що викривала махінації з коштами ЄС

Fakty.ua

У місті Русе в Болгарії зґвалтували та задушили журналістку Вікторію Марінову.

Тіло 30-річної Вікторії виявив перехожий. У поліції поки не має підозрюваних у цій справі. Прокуратура розглядає усі можливі версії злочину, зокрема, і пов’язаними з її професійною діяльністю та особистим життям.

Жінка займалася розслідуванням корупційних схем за участі коштів Євросоюзу

Йдеться, зокрема, про фінансовані ЄС проекти будівництва об’єктів інфраструктури вартістю у сотні мільйонів болгарських левів, на яких заробляли кошти консалтингові фірми. Компанія GP Group була однією з таких фірм, і на прикладі її документації стало відомо, яким чином відбувається розкрадання грошей ЄС.

Згідно з розслідуванням, до махінацій можуть бути причетні люди з найвищого керівництва держави, включно з прем’єром Бойко Борисовим. У розслідуванні також фігурує ім’я голови болгарської "дочки" "Лукойла" Валентина Златева.

Регіональний канал TVN, де працювала Марінова, був єдиний з болгарських телеканалів, який висвітлював цей скандал. У Болгарії ним також займався вебсайт журналістських розслідувань Bivol. У Румунії про розслідування повідомляв портал RISE

В ОБСЄ уже відреагували на жорстоке вбивство журналістки

"Шокований вбивством журналістки-розслідувачки Вікторії Марінової у Болгарії. Негайно закликаю до повного розслідування. Причетні до цього мають понести відповідальність", – заявив представник ОБСЄ з питань свободи преси Арлем Дезір.

До слова, це вже третє вбивство журналіста на території ЄС за останній рік. У жовтні 2017 року на Мальті була вбита журналістка Дафна Галіція, а у лютому 2018 року в Словаччині загинув репортер Ян Кучак

Стежте за оновленнями на сторінці ведучого «Надзвичайних новин» Костянтина Стогнія в Facebook
загрузка...
загрузка...

Більше новин