У селі під Львовом діяла плата у 25 тисяч за поховання небіжчиків з інших сіл

Сільрада Давидова встановила плату у 25 тис за поховання на місцевому цвинтарі для небіжчиків з інших сіл. Про це йдеться на сайті Intermarium

Львівська місцева прокуратура №3 скасувала через суд незаконне рішення сільради Давидова, що поблизу Львова, яким було затверджено розміри «благодійних внесків» на поховання громадян – від 2 тис. грн до 25 тис. грн.

«Підставою для оскарження у Львівському окружному адміністративному суді було те, що рішенням однієї із сільрад Пустомитівського району було фактично встановлено плату за захоронення, що є порушенням чинного законодавства про поховання та похоронну справу», йдеться в повідомленні прес-служби прокуратури Львівської області.

Водночас у прес-службі уточнили, що у справі фігурували суми від 2 тис. грн – за родинне поховання і 25 тис. грн – всі інші.

Як вдалося з’ясувати, йдеться про село Давидів, що біля Львова. У судовому рішенні Львівського окружного адміністративного суду у цій справі зазначено, що сільрада встановила розміри «благодійних (добровільних) внесків» під час захоронення на сесії 11 квітня 2016 року.

Розміри було встановлено такі: 10 грн – захоронення громадян, які постійно проживали або були зареєстровані на території Давидівської сільської ради (чоловік, дружина, батьки, діти), 2 тис. грн – родинне захоронення (дідусь, бабуся, онуки, тесть, теща, зять, свекор, свекруха, невістка), 25 тис. грн – всі інші захоронення.

Причому, зазначено в судовому рішенні, «можливість надання благодійниками благодійних (добровільних) внесків та пожертв з права особи перетворено на обов’язок здійснення оплати, який не передбачений чинним законодавством».

Тож позов прокуратури про скасування рішення сільради Давидова суд задовольнив у повному обсязі.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення