В Instagram почали ошукувати користувачів, які підписуються на сторінки банків

 BBC

Компанія ZeroFox, яка спецалізується на кібербезпеці, зокрема в соціальних медіа, опублікувала звіт, в якому йдеться про понад два мільйони публічних оголошень з пропозиціями «заробити трохи грошей». Такого роду шахрайство називається «Money Flipping».

Користувачеві пропонують зробити відносно невелику інфестицію в сумі від 100 доларів з можливістю потім отримати значно більшу суму - тисячу доларів і більше. Шахраї пояснюють, що вони зламали популярні системи перказу грошей, на кшталт MoneyGram або Western Union, і можуть змінювати суму переказу. Так 100 доларів можуть перетворитсия на 1000 доларів. Звісно ж, довірливі користувачі, переказавши гроші, нічого не отримують назад.

Як інший варіант - користувач дає шахраям доступ до свого рахунку і зрештою теж залишається ні з чим.

ZeroFox наголошує, що на місці одного закритого акаунту шахраїв в Instagram з'являються три нових. Для банків це загрожує великими збитками, адже часто вони йдуть назустріч постраждалим від шахраїв, компенсуючи їм втрати або покриваючи їх частину. За даними компанії, один з банків навіть створив відділ із шести працівників, які модерують подібні повідомлення в Instagram, після того, як банк отримав збитки у розмірі 1 мільйона від «money flipping».

Нагадаємо, за результатами дослідження медіаплатформи Bloglovin, мережа обміну фотографіями Instagram є найефективнішим майданчиком для залучення і взаємодії з аудиторією.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення