В Україні конфіскували горілку з чорнобильських яблук, яка йшла на експорт до Великобританії: всі подробиці (фото)

 BBC Україна

Компанія Chernobyl Spirit повідомила, що 19 березня були конфісковані та доставлені до столичної прокуратури 1500 пляшок алкогольного напою "Атомік", виробленого з яблук, вирощених в Чорнобильській зоні і призначених для експорту до Великобританії.

Як пише BBC News, партію забрали з вантажівки на лікеро-горілчаному заводі в Карпатах.

Зараз виробники очікують результатів розслідування українських спецслужб, але кажуть, що не розуміють, чому вантаж, призначений для Великобританії, був вилучений.

"Схоже, вони звинувачують нас у використанні підроблених українських акцизних марок", - пояснив професор Джим Сміт, вчений, який багато років вивчав зону відчуження, перш ніж разом з українськими колегами заснувати компанію Chernobyl Spirit.

Професор також розповів, що пляшки призначені для ринку Великобританії і чітко позначені діючими акцизними марками країни.

Соціальною компанією, яка виробляє Atomik, керують вчені, що працюють в Чорнобильській зоні відчуження на площі 4000 квадратних кілометрів - районі, покинутому після ядерної катастрофи. Дослідження вчених включають вирощування експериментальних культур, щоб з'ясувати, чи можна використовувати зерно та інші продукти харчування, вирощені в цій зоні, для виробництва продуктів, безпечних для споживання.

За словами виробників, спирт - це перший споживчий товар Чорнобиля після ядерної катастрофи 1986 року.

"Коли ми скуштували перший горілчаний мартіні "Атомік" у 2019 році", - пояснює професор Сміт, - "він виявився не більш радіоактивним, ніж будь-яка інша горілка".

Компанія планує пустити частину прибутку на допомогу українцям, які постраждали від економічного впливу ядерної катастрофи.

Доктор Геннадій Лаптєв, один з співвласників компанії та "ліквідатор" аварії на ЧАЕС, який працював там в перші тижні після трагедії, сказав:

"Сподіваємося, що цю проблему вдасться вирішити, щоб ми могли продовжити нашу роботу".

BBC News звернулася за роз'ясненням до прокуратури Києва, але на момент написання статті відповіді не отримала.

загрузка...

Більше новин

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення