Викрито схему, як "чорні рієлтори" крали квартири одиноких людей, алкоголіків та померлих

На Київщині судитимуть злочинну організацію "чорних рієлторів". Про це повідомили у пресслужбі Офісу генпрокурора.

"Неодноразово судима за махінації з нерухомістю мешканка Києва створила та очолила злочинну організацію, до якої увійшли 10 осіб. Упродовж 2018-2020 років вони підшуковували на території столиці та області квартири, які були у занедбаному стані, в яких померли чи тривалий час були відсутні господарі, або їх власники відносились до соціально-незахищених верств населення. Отримуючи доступ до таких помешкань, члени злочинної організації змінювали замки та двері, а в подальшому за підробленими документами здійснювали перереєстрацію права власності на підставних осіб", - йдеться у повідомленні.

Кожен з учасників цієї злочинної організації мав чітку роль. Вони виконували ремонтні роботи для покращення стану нерухомого майна, підставні рієлтори займались організацією продажу об’єктів нерухомості через Інтернет, вели перемовини з потенційними покупцями та здійснювали демонстрацію квартир. Після цього особи, які виконували роль власників приміщення, здійснювали його продаж по занижених цінах.

Кошти від продажу передавалися керівниці злочинної організації, яка розподіляла їх між усіма учасниками.

Таким чином, підозрювані незаконно заволоділи майном потерпілих на суму майже 2 млн грн. Усього на рахунку злочинної організації 9 епізодів злочинної діяльності. Одного з господарів житла проти його волі злочинці вивезли в інше місце, де утримували до того часу, поки не продали квартиру.

11 членів злочинної організації судитимуть за фактом викрадення людей та шахрайства (ч.ч. 1, 2 ст. 255, ч. 3 ст. 146, ч. 4 ст. 190 КК України).

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення