Чому найбільшим корупціонером "назначили" журналіста (відео)

Ще два місяці тому народні обранці були тихіше за воду. Вони завмерли в очікуванні реакції людей. Лише готівкою у депутатів Верховної Ради виявилось 12 мільярдів, і це не враховуючи грошей на банківських рахунках. Менше коштів виявилось у суддів та членів їхніх родин – всього 1 мільярд 55 мільйонів гривень.

«Якби цей депутат отримував мінімальну зарплату, то таку кількість грошей, які у них є, вони б почали збирати їх за 1700 років. Це значить, що свої заощадження вони почали б збирати ще в 315 році від народження Ісуса Христа», - каже економіст Олег Устенко.

Для того, аби перевіряти декларації чиновників, створений спеціальний орган – Національне агентство зпитань запобігання корупції. Його члени, ще навіть не встигнувши приступити до роботи, виписують собі шалені премії. У липні та вересні всі четверо керівників отримують по 250% грошових заохочень на додаток до грошових вкладів та надбавок.

«Преміювання відбувалося в межах того фонду заробітної плати, який в нас існує. Якщо ми не будемо використовувати ці кошти, які виділені з державного бюджету, на наступний рік нам просто їх не закладуть. Це просто принципи фінансування», - говорить голова Національного агентства з питань запобігання корупції Наталія Корчак.

Однак навіть через два місяці після отримання премій, НАЗК так і не взялося до роботи.

«НАЗК досі не затвердило порядок перевірки декларацій. Це означає, що нема документу, згідно з яким вони мають перевіряти декларації, який регламентує коли, як перевірятимуться декларації і етапи їх перевірки. Відповідно орган, який має цим займатися, до цих пір це саботує», - говорить представник Центру протидії корупції Олександра Устинова.

Як НАЗК, так і правоохоронним органам немає чим похизуватися. Керівник спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький журналістам «Надзвичайних новин» каже лише про 7 відкритих кримінальних проваджень. Два з них - за внесення недостовірних даних двома народними депутатами, одне - за фактом незаконного збагачення заступника голови облради, ще чотири – проти трьох суддів, однак Холодницький поки поки що не називає жодних прізвищ.

«Ще немає жодної зібраної інформації, достатньої, щоб комусь оголосити підозру. Будуть підозри – будуть прізвища. - Коли можна буде буде почути ці прізвища? - Скоро. - Тиждень? Два? - Скоро – це пізніше, ніж зараз, але раніше, ніж потім».

Кримінальні провадження відкривалися після журналістських розслідувань і заяв самих народних депутатів, серед яких були і такі, що просили перевірити себе ж. Наприклад, мільйонер з мандатом В’ячеслав Костянтиновський. Однак у відповідних органів жодних претензій до депутата немає.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення