Бокс, бурштин, розбірки: що відомо про скандального бізнесмена, чий офіс розстріляли в Києві

 Обозреватель

У ніч на 26 серпня в Києві з гранатомета розстріляли будівлю, де розташоване ВАТ "Мостобуд" на вулиці Паньківській, 5. Вибух здійснили з ручного протитанкового гранатомета. Поліція встановила, що снаряд від РПГ потрапив в одне з вікон на четвертому поверсі будівлі. Також пошкоджено скло на третьому і п'ятому поверхах. Правоохоронці не повідомили, що саме розміщується у приміщенні, оскільки деякі офіси здаються в оренду.

Бокс, бурштин, розбірки: що відомо про скандального бізнесмена, чий офіс розстріляли в Києві

Як з’ясувалося, офіс належить бізнесмену Володимиру Продивусу. Хоча сам потерпілий говорить про політичні інтриги, за інформацією журналістів, у того, що трапилося, ймовірно, є дві більш приземлені версії.

Перша — Продивус нібито зацікавлений у бурштиновому бізнесі. Інформація про його стосунок до незаконного видобутку бурштину в Рівненській області не нова.

У ЗМІ ще в 2016 році публікувалися відео, де він брав участь у місцевих розбірках. Зараз бізнесмен знову намагається "увійти в бізнес", який під своє крило бере інше угруповання, за яким стоять силовики. Можливо, між ними виник великий конфлікт інтересів.

Друга — бізнесмен володіє компанією "Мостобуд", яка брала кредит на суму 1,5 мільярда гривень. Але повертати гроші так ніхто й не захотів. Ця фірма не вперше була помічена в скандалах, тому до її роботи є чимало запитань — як у контексті ошуканих банків, так і незаконного видобутку піску.

З боксера в бізнесмени

Володимиру Продивусу 56 років. Як пише видання Politeka, кар'єру він починав як тренер із боксу в одній зі шкіл Вінниці. Через декілька місяців він пішов в армію. А після вирішив спробувати себе в ролі підприємця.

У 1988 році отримав посаду комерційного директора у виробничій організації "Буковина". Там Продивус пропрацював три роки. Пізніше став займатися комерційними питаннями у Вінницькому виробничому кооперативі "Світанок". На новому місці пробув всього три місяці, оскільки йому запропонували стати директором компанії "Акцент".

З 1992 року був консультантом у компанії "Бізнес-ПРО". Там він займався зовнішньоекономічними зв'язками. Згодом перейшов працювати на аналогічну посаду у "Вінницький універмаг". За інформацією того ж видання, в період такої стрімкої кар'єри Продивус встиг потрапити до в'язниці.

"Ширяться чутки, що колишній депутат у молодості займався крадіжками та іншими незаконними справами. Він навіть три роки відбував покарання в колонії ШИК-66 у Шостці", — йдеться в публікації. Саме ці зв'язки й досвід великою мірою дали поштовх його успішній кар'єрі.Варто зазначити, що пік його фінансового стану припадає на початок 2000-х. З відкритих джерел відомо, що вже в 2010 році він посів 99 місце у списку Forbes і володів статками на 31 мільйон доларів.

Ексрегіонал у владі

Крім бізнес-діяльності, Володимир Продивус вирішив зайнятися й політикою. У 2012 році він пройшов у Верховну Раду, набравши 17% голосів виборців у своєму окрузі. До 2014 року був нардепом у парламенті, входив до фракції Партії регіонів. Після повалення режиму Віктора Януковича він хутко з неї вийшов.

Під час роботи в парламенті очолював раду директорів організації "Прем'єр-фінанси". Відтоді активно працює головою Національної Федерації боксу України.

Бурштиновий дах і стрілянина

Відомий Продивус і зв'язками з незаконним видобутком бурштину. У 2016 році знову розгорівся скандал через те, що Продивуса звинуватили в кураторстві незаконного видобутку бурштину на території Рівненської області. Відео "розбірок" з його участю, а також невідомих молодиків із автоматами Калашникова, облетіло всі ЗМІ.

Махінації з банками

Досить цікаву ситуацію з банками Артем-Банк і "Софійський" описує видання Skelet-Info. Так, у 2015 році Національний банк України провів перевірку Артем-Банку, який відкрив у столиці аномальну кількість валютних пунктів.

Артем-Банк — один із ключових операторів ринку обміну валют. Тільки в Києві у банку було більше 150 своїх і агентських пунктів обміну валют (10% всіх ПОВ в Україні).Декілька тижнів тому до фінустанови навідалися перевіряючі з Нацбанку, і зробили цілком конкретну пропозицію — або всі пункти будуть закриті, або закриють сам Артем-Банк.

Буквально того ж дня банк розірвав усі договори з агентами, і закрив свої валютні пункти.А вже наступного дня всі ці пункти обміну валют почали працювати під дахом іншого банку — "Софійський".

"Цей банк примітний тим, що серед його "тіньових" акціонерів називають вінницького бізнесмена Володимира Продивуса ("Мостобуд"). Звичайно, він там неофіційно (за дорученням від власників) — недавно в його Унікомбанку була введена тимчасова адміністрація", — йдеться в публікації.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення