День ЗСУ: як українська армія стала однією з найсильніших в Європі (відео)

 Обозреватель

6 грудня українці відзначають 27-ту річницю створення Збройних сил України. У період військової агресії з боку нашого сусіда-окупанта Російської Федерації, анексії Криму та ведення бойових дій на Донбасі, це свято стало надзвичайно важливим для всієї країни. У цей день українці шанують наших воїнів, які ризикуючи своїм життям і здоров'ям ведуть боротьбу за незалежність і територіальну цілісність України.

День ЗСУ: як українська армія стала однією з найсильніших в Європі (відео)

Третя за силою армія в СНД

Історія української армії почалася з прийняття закону "Про Збройні сили України" 6 грудня 1991 року, після Верховна Рада України своєю постановою від 19 жовтня 1993 року заснувала нове свято - День Збройних сил.

Після розвалу Радянського Союзу, армія України по праву займала третє за силою місце серед країн СНД, попереду нас були тільки Росія і Білорусь. Українська армія мала добре навчені війська, техніку, боєприпаси, потужний флот, а головне - стратегічну і тактичну ядерну зброю.

Однак в Декларації про державний суверенітет, прийнятій в 1990 році Верховною Радою, був затверджений принцип без'ядерності. У 1994 році Україна, Російська Федерація, Великобританія і Сполучені Штати Америки підписали Будапештський меморандум, яким наша країна взяла на себе зобов'язання ліквідувати всю ядерну зброю, що перебуває на її території.

В обмін на ядерне роззброєння, інші країни-підписанти зобов'язалися поважати незалежність і суверенітет та існуючі кордони України. Згідно з документом, РФ, Великобританія і США зобов'язані ніколи не використовувати проти України будь-які види зброї, утримуватися від економічного тиску з метою впливу на її суверенітет, а також країни повинні негайно реагувати в разі, якщо Україна стане жертвою акту агресії або об'єктом погрози агресією з використанням ядерної зброї.

На жаль, одна з країн підписантів стала діяти прямо протилежно взятим на себе зобов'язанням перед Україною.

Російська Федерація вкрай побоювалася сильної української армії, тому всі роки нашої незалежності її сили були спрямовані на знищення ЗСУ. Військова техніка розпродавалася за безцінь або ж просто розпилювалась на металобрухт, боєприпаси гнилі на складах, заводи перестали розробляти нову види озброєння, в армії почалися масові скорочення

За 23 роки Росія зробила все, щоб Україна не була готова до військового вторгнення з її боку.

Відродження української армії

У 2014 році Російська Федерація скористалася тимчасовою політичною дестабілізацією всередині України і розв'язала проти нас війну. Анексувавши кримський півострів, наш сусід націлився на південно-східні регіони України. І цілком ймовірно, що кремлівський план зі створення "Новоросії" міг би реалізуватися, якби не мужність звичайних українців, які добровольцями пішли захищати свою Батьківщину. Вони змогли зупинити поширення "русского міра" і дали час мобілізуватися українській армії

З того часу почалася нова історія Збройних сил України. За 4 роки української армії вдалося відновити свою обороноздатність, збільшити чисельність військ, оснастити їх нової військової технікою і зброєю

У порівнянні з 2014 роком чисельність ЗСУ збільшилася на 75 тис. осіб і становить 255 тисяч, і це все люди з бойовим досвідом, готові захищати свою країну. У резерві української армії числиться 150 тис. військових.

За даними щорічного рейтингу військової могутності Global Firepower, на озброєнні української армії знаходяться 2809 танків, 8217 бойових броньованих машин, 1302 одиниці самохідної артилерії, 1669 одиниць ствольної артилерії і 625 реактивних систем залпового вогню. А також 234 бойових літальних апарати, в тому числі 39 винищувачів і 33 ударних вертольота. На озброєнні ВМС, знаходяться один фрегат "Гетьман Сагайдачний", один мінний тральщик і три корабля берегової оборони.

У 2018 році українська армія увійшла в топ-8 найсильніших армій Європи і зайняла перше місце серед європейських країн, що не входять в НАТО. У рейтингу найсильніших армій світу ЗСУ займає 29 місце з 136

Згідно з новою редакцією Воєнної доктрини України, яка була прийнята в 2015 році Україна вважає пріоритетним завданням поглиблення співпраці з НАТО і досягнення до 2020 року повної сумісності ЗСУ з відповідними силами країн-членів НАТО. Останні роки Україна послідовно реформує сектор безпеки і оборони, наближаючи їх до норм Альянсу

Зараз українська армія продовжує свій розвиток і нарощує обороноздатність, щоб стояти на сторожі територіально цілісності і незалежності нашої країни, і в будь-який момент дати відсіч будь-якому агресорові.

Пропонуємо вам подивитися ролики, які випустило Міністерство Оборони України до Дня Збройних сил:

Військово-повітряні сили:

Сухопутні війська:

Десантно-штурмові війська:

Військово-морські сили:

Сили Спеціальних операцій:

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення