Звичайна операція з видалення апендициту у Миргородській центральній районній лікарні обернулася справжньою трагедією для родини Пупко.
Батьки 14-річної Олени вранці, 27 вересня, привезли доньку з болями у животі до медиків, які лише ближче до вечора забрали дівчинку на операцію з діагнозом гострий апендицит. Пізно ввечері Олени не стало
Тягнули з діагнозом
Трагічна історія з 14-річною Оленою Пупко, жителькою с. Савинці Миргородського району, стала відома завдяки члену Спілки журналістів України, лікарю за фахом Юрію Климченку.
Батько і мати дівчинки працюють на стадіоні "Центральний" у Лубнах Полтавської області, директором якого і є Климченко. Саме він відвозив свого колегу у Миргородську центральну районну лікарню, до якої за день до цього привезли його доньку.
У четвер, 26 вересня, під вечір Олені стало погано, дівчинка поскаржилася на болі в животі та нудоту. Наступного ж ранку дід і мати на своєму авто відвезли дівчинку до лікарів.
"Там дитину оглянули гінеколог і хірург, призначили необхідні лабораторні аналізи і тримали її без будь-яких дій до самого вечора. На операцію хірурги взяли з діагнозом гострий апендицит аж о 18:30 і оперували близько двох годин. Після чого її у важкому стані відправили в реанімаційне відділення, де вона незабаром цього ж пізнього вечора і померла", – повідомив член Спілки журналістів України.
З огляду на свою спеціальність і досвід роботи лікарем Климченко припустив, що апендицит у дівчини ускладнився перитонітом (запаленням черевної порожнини), але він висловив упевненість у тому, що Олена могла б жити, якби лікарі вчасно поставили правильний діагноз і прооперували дитину раніше.
Крім цього, у чоловіка з'явилися підозри у правильності післяопераційних заходів, які також могли врятувати життя дівчинці.
"Думаю, за таке байдуже і непрофесійне ставлення до хворої дитини і свою роботу необхідне детальне розслідування цієї справи і покарання винних", – заявив Климченко.
"20 жовтня цього року Олені Пупко виповнилося б 15 років і батько вже почав збирати кошти на подарунок на день народження – новий мобільний телефон..." – додав він.
Злочинці на волі
Батьки померлої Олени відмовляються спілкуватися з пресою, сказав у коментарі Юрій Климченко, але найстрашніше, за його словами, те, що "винні у смерті залишаються на волі".
Більше того, передаючи слова рідного дядька дівчинки – Івана, Юрій повідомив про те, що батько і мати змушені були підписати відмову від претензій до медперсоналу Миргородської лікарні через тиск із боку правоохоронних органів.
Але на будь-які розбірки з лікарнею і поліцією у рідних немає сил, адже тільки в суботу Олену ховали всім селом.
Крім того, припущення лікаря про ускладнення апендициту перитонітом підтвердилося висновком експертизи.
"У свідоцтві про смерть записано, перше – ендотоксичний шок. Друге – гострий апендицит із перитонеальним абсцесом", – розповів він. Чому ж у лікарні так довго тягнули з операцією, лікарі говорити відмовляються.
Зі свого боку, ще до розмови з Климченком зв'язався із директором Комунального некомерційного підприємства "Миргородська ЦРЛ" Ярославом Будним, який пояснив, що до висновку судмедекспертизи говорити, що ж трапилося із загиблою Оленою – слова на вітер."У двох словах: операція пройшла успішно, чому загинула дитина – ми зараз сказати не може, чекаємо на результати експертизи", – заявив він.
У пресслужбі Миргородського відділення поліції повідомили, що за фактом смерті Олени Попко внесені дані до ЄРДР, про те, що було проведено оперативне втручання, після чого в реанімації померла дитина.
Спікерка місцевої поліції Лариса Петренко у коментарі спростувала інформацію про нібито тиск із боку правоохоронних органів на батьків загиблої дівчинки, щоб ті підписали відмову від претензій до лікарів Миргородської лікарні.
"Батько і мати на допиті у слідчого окремо одне від одного написали заяви, що вони не мають претензій до лікарів із проведення хірургічного лікування та операції", – повідомила вона.
24.11.24 | 22:08
24.11.24 | 21:05
23.11.24 | 19:30
23.11.24 | 18:23
23.11.24 | 18:07
23.11.24 | 17:37