До 40 тисяч штрафу: в Україні кардинально посилять покарання за порушення ПДР

​Міністерство внутрішніх справ пропонує обмежити швидкість руху в населених пунктах до 50 км/год, підняти штраф за це порушення до 3400 грн і збільшити в 20 разів розмір штрафу за керування транспортом без прав.

До 40 тисяч штрафу: в Україні кардинально посилять покарання за порушення ПДР

Відповідні зміни глава МВС Арсен Аваков представив на спеціальному засіданні уряду 10 листопада.

Серед головних новацій МВС - обмеження швидкості руху в населених пунктах до 50 км/год. Ця швидкість не тільки встановлена в Європі і США, але і рекомендована за результатами масштабного дослідження швидкості реакції людини в екстремальній ситуації Всесвітньою організацією охорони здоров'я.

МВС також пропонує:

посилити покарання за ДТП у стані алкогольного або іншого сп'яніння із заподіянням тілесних ушкоджень середньої тяжкості у вигляді 3 років позбавлення волі з позбавленням прав на термін від 3 до 5 років;

посилити відповідальність за ДТП зі смертельним результатом, або заподіяння тяжких тілесних ушкоджень до позбавлення волі на строк до 7-12 років, з позбавленням прав на термін від 5 до 10 років;

змінити процедуру видачі водійських прав. Вони будуть видаватися у перший раз на термін до двох років і автоматично продовжуватися на строк до 30 років, за умови, що за два роки, водій не порушить ПДР більше трьох разів. В іншому випадку, водій повинен буде повторно здати іспит на право водіння авто.

Також пропонується у кілька разів збільшити розміри штрафів за низку адміністративних правопорушень. Зокрема, за перевищення максимально дозволеної швидкості руху більш ніж на 50 км/год., встановити штраф 3400 грн (зараз штраф за це правопорушення 510 грн); за втечу з місця ДТП пропонується встановити штраф 3400 грн і передбачити можливість позбавлення права керування транспортним засобом на термін до шести місяців.

Крім того в 20 разів збільшується розмір штрафу за керування транспортом без прав - він складе 10 200 грн, а за повторне порушення - 40 800. Особи, позбавлені права керування, порушивши закон, будуть платити штраф у розмірі 20 400 грн, а за повторне вчинення цього порушення протягом року - 40 800.

За словами глави МВС, нововведення викликані катастрофічною ситуацією у сфері безпеки дорожнього руху. За його словами в 2016 році в Україні сталось майже 155 тис. ДТП, з яких понад 25 тис. - з постраждалими. А протягом 2017 року - майже 117 тис. ДТП, 19 тис. з яких із постраждалими.

"Найближчим часом пакет документів буде переданий до Верховної Ради України. Сподіваюся на підтримку депутатського корпусу і термінове прийняття відповідних рішень", - повідомв Аваков.

Стежте за оновленнями на сторінці ведучого «Надзвичайних новин» Костянтина Стогнія в Facebook
загрузка...
Загрузка...

Більше новин