Грип наступає: чого не можна робити, щоб зберегти здоров'я

 Канал 24

В Україні по всіх регіонах збільшується кількість захворювань на грип H1N1. Вже зафіксовані летальні випадки. Ситуація дуже серйозна, але панікувати приводів ще нема. Просто варто дотримуватися кількох простих порад

Грип наступає: чого не можна робити, щоб зберегти здоров'я

Найбільш уразливими для вірусу є вагітні жінки, діти, люди похилого віку і ті, хто має якісь хронічні захворювання.

Грип має симптоми, схожі з іншими гострими респіраторними вірусними інфекціями, але є значно більш небезпечним через можливі ускладнення.

Тому якщо ви відчуваєте, що хвороба до вас підбирається – зверніть трохи уваги на власне здоров'я!

Ми розібралися, які поради дійсно допоможуть вберегтися від інфекцій коли епідеміологічний сезон вже розпочався, а які жодним чином не вплинуть ані на організм, ані на вірус.

З’ясувати, чого не варто робити, аби зберегти здоров'я у розпал епідемії допомогла доцент кафедри вірусології Київського національного університету імені Тараса Шевченко Оксана Молчанець.

1. Не ігноруйте різке підвищення температури

Висока температура без кашлю і нежитю – те, що відрізняє грип від інших інфекційних захворювань. Тому якщо ви відчуваєте, що у вас піднялась температура — їдьте додому і викликайте лікаря.

2. Не зловживайте самолікуванням

За даними МОЗ, всі зафіксовані смертельні випадки від грипу стались через несвоєчасне звернення за медичною допомогою до лікарні. Пацієнти звернулись на 5-6 день з початку хвороби і пневмонія на той час вже призвела до набряку легенів.

3. Не намагайтеся переходити захворювання

Не минеться. Чим більше ви уникаєте постільного режиму – тим важчими потім будуть ускладнення. Окрім того, такі спроби продемонструвати власний "героїзм" і прийти на роботу хворим наражають на небезпеку весь колектив, оскільки вірус грипу переважно передається повітряно-крапельним шляхом

4. Не збивайте температуру самостійно.

Температура тіла, що не перевищує 38 градусів – це фізіологічний процес захисту організму. Температура вище 38 градусів потребує консультації лікаря. Взагалі час епідемії це той час, коли у будь-якій незрозумілій ситуації потрібно звертатися до лікаря.

5. Не виходьте з дому з "незахищеним" носом

Здебільшого вірус грипу потрапляє в організм через ніс. Тому перед виходом його потрібно змазати оксоліновою маззю чи вазеліном – це блокує клітинні рецептори, які чутливі до вірусів. Допоміжним засобом захисту може стати також медична маска, але зважайте, що вона не виконує роль фільтра, який затримує віруси. Вона запобігає випадковому контакту рук людини з ротом і носом, знижуючи ризик контактного шляху передачі інфекції.

6. Не ігноруйте правила гігієни

Вірус грипу може передаватися контактним шляхом, тому після кожного повернення з вулиці потрібно ретельно мити руки. Можна також промити ніс фізрозчином.

7. Не біжіть робити щеплення

Вже не допоможе. Епідемія уже почалася, а на те, аби після щеплення сформувався імунітет, організму потрібно два тижні. На майбутнє зауважте, що щеплюватися потрібно до початку епідеміологічного сезону.

8. Не налягайте на цибулю та часник

Тобто, якщо вони вам смакують – їжте на здоров'я. Але суто як засіб профілактики вони не є надто ефективними. А от підтримувати імунітет, у тому числі – народними методами, зараз необхідно. Хоча починати, звісно, краще було ще восени.

9. Якщо ви все ж захворіли – не панікуйте і викликайте лікаря

10. Не обмежуйтесь виключно народними засобами лікування

Трав'яні чаї та настоянки можуть полегшити симптоми, але на вірус грипу не вплинуть жодним чином.

11. Не зловживайте антибіотиками

Антибіотики не створюють жодної протидії вірусам, оскільки призначені виключно для боротьби з бактеріальними інфекціями.

12. Не починайте активно приймати вітаміни та імуностимулятори

Якщо ви не маєте звички приймати їх протягом всього осінньо-зимового періоду, то зараз вони вже не принесуть жодної користі.

13. Не ігноруйте гаряче пиття

І не лише гаряче. Під час грипу необхідно пити багато рідини.

14. Не зловживайте препаратами, що полегшують симптоми

Це стосується як лікарських препаратів, так і бабусиних рецептів.

15. Не поспішайте виходити у люди

Симптоми мають зникнути повністю, а організм має отримати шанс на короткий перепочинок після виснажливої боротьби із вірусом.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення