Історія француза, який прикидався китайським художником

 Meduza

Днями багато західних ЗМІ розповіли історію французького художника Олександра Уері, який більше 10 років переховувався під псевдонімом Тао Хунцзін. Він узяв собі китайське ім'я, щоб його роботи краще продавалися. Напередодні нової виставки Уері розкрив своє справжнє ім'я і заявив, що попередні роки його життя були арт-проектом

Історія француза, який прикидався китайським художником

У 2000 році 21-річний Олександр Уері переїхав з Ліона до Шанхаю. Він намагався продавати свої роботи, але їх купували занадто дешево - десь по 235 доларів.

У 2004 році за порадою свого дилера Уері став Тао Хунцзіном. В якості псевдоніма він взяв ім'я китайського філософа. Як стверджує сам Уері, з новим ім'ям його справи пішли в гору: роботи стали брати і по 30 тисяч доларів. Це пояснюється просто: колекціонерам дуже цікаві китайські художники, оскільки вартість їхніх робіт, швидше за все, буде значно зростати в майбутньому. За даними бази даних Artprice.

Олександру Уері, щоб зберегти в таємниці свою особистість, доводилося пропускати відкриття власних виставок, або представлятися помічником художника. Інтерв'ю він давав по телефону: тоді в його ролі виступав дилер. За словами Уері, він вирішив взяти китайський псевдонім, щоб прославитися, оскільки відчував, що розтрачує свій талант.

«У Шанхаї я побачив всі ці підроблені Louis Vuitton і Prada і сказав собі:«Якщо вони роблять підроблені сумки, чому я не можу підробити китайського художника», - розповів Уері.

Тепер Уері каже, що більше йому альтер-его не потрібно: «Я досить відомий, а культурні відмінності між китайцями та іноземцями розмилися».

The New York Times зазначає, що по-справжньому відомим Уері стати не вдалося. У кращому випадку, пише газета, він представляє середній клас китайських художників. І чи допоможе йому прославитися розкриття справжнього імені, поки незрозуміло. Крім того, як пише NYT, західні ЗМІ сильно перебільшили, розповідаючи історію Уері: насправді, він не особливо приховував своє справжнє ім'я, це не було секретом для багатьох учасників ринку.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення