Папа-революціонер: чому очільника Римсько-католицької церкви вважають головним радикалом

 

Релігійні доктрини консервативні й погано піддаються реформам. Але Папа Римський Франциск лише за два роки (його обрали Папою у 2013 році) примудрився завоювати статус революціонера і стати справжньою зіркою. Його висловлювання потрясають підвалини християнства і привертають увагу світової громадськості до найскладніших проблем

Папа-революціонер: чому очільника Римсько-католицької церкви вважають головним радикалом

Ми зібрали найгостріші висловлювання Папи Римського, які спонукають задуматися не тільки католиків.
«Капіталізм – це система, для якої люди – ніщо, а гроші – все»

Як справжній єзуїт Франциск завжди називав прагнення до багатства і наживи «витівками диявола» і критикував систему, яка «породжує ментальність, готову на все заради прибутку». Виходець із небагатих районів Буенос-Айреса, він завжди вважав своєю місією боротьбу з бідністю і став першим Папою, який навідався в нетрі.
За таку критику капіталізму дехто почав називати Франциска комуністом, незважаючи на те, що він завжди відкрито критикував ідеї Маркса

«Вважалося, що коли чаша буде переповнена, з неї поллється так, що благ дістанеться і бідним. Але виявилося, що, у міру наповнення чаші, він стає дедалі більшою. І бідним не дістається нічого», – заявив понтифік в одному зі своїх інтерв'ю 2014 року. «Невже ми стали такими глухими, що радіємо виходу нового смартфона, але нас не зачіпає самотність старих, біль бездомних і руйнування божих творінь?»

Франциск також неодноразово закликав багаті країни вкладати в розвиток бідних. В одному зі своїх виступів, перебуваючи у Венесуелі, він жорстко розкритикував світовий лад «нового колоніалізму», за якого бідні країни перетворено на постачальників сировини та дешевої робочої сили для багатих.

Цікаво, що за таку критику капіталізму дехто почав називати Франциска комуністом, незважаючи на те, що він завжди відкрито критикував ідеї Маркса.
«Ісус був біженцем»

Папі Франциску близька проблема емігрантів. Це й не дивно, враховуючи, що він народився в родині італійських емігрантів, які втекли до Аргентини від режиму Беніто Муссоліні. Ще до напливу сирійських мігрантів у Європу він закликав кожну церкву прихистити хоча б по одній родині, кажучи, що «бог судитиме нас по тому, як ми вчиняли з найнужденнішими».
Згідно з Біблією, Йосип і Марія тікали до Єгипту, рятуючись від правління царя Ірода. Те ж саме, за словами, Франциска, роблять біженці й сьогодні

Звертаючись до теми еміграції, понтифік завжди наголошував, що Ісус був біженцем, адже, згідно з Біблією, Йосип і Марія тікали до Єгипту, рятуючись від правління царя Ірода. Те ж саме, за словами, Франциска, роблять біженці й сьогодні. «Тисячі людей тікають із рідних країн у пошуках кращого життя для своїх родин, у пошуках можливостей. Хіба це не те ж саме, чого ми всі хочемо для своїх дітей? Нам треба перестати відсікати все, що може здаватися проблемним. Згадайте золоте правило: стався до інших так, як хочеш, щоб чинили з тобою», – заявив Папа, виступаючи в американському Конгресі 24 вересня.

«Забруднювати природу – гріх»

Папа Франциск виступає за екологію і закликає берегти землю – найбільше творіння Бога, забруднювати і знищувати яке – гріх: «Природу не можна розглядати як щось окреме від нас чи просто як умови, в яких ми живемо. Ми частина природи, і тому пов'язані з нею нерозривним зв'язком... Якщо ми знищуватимемо це боже творіння, то воно знищуватиме нас». За його словами, експлуатувати землю з метою наживи також є тяжким гріхом.

Папа став першим головою католицької церкви, який визнав глобальні зміни клімату, викликані людською діяльністю. У кількох своїх промовах він закликав світових лідерів зробити все, щоб зменшити викиди вуглекислого газу, які викликають парниковий ефект, та інших речовин в атмосферу.

«Ворота раю відкриті для атеїстів і вірян інших релігій»

Великий галас викликали слова Франциска про релігію. «Не обов'язково вірити в Бога, щоб бути хорошою людиною. У якомусь сенсі традиційне розуміння Бога застаріле. Людина може бути віруючою, але не релігійною. Не обов'язково ходити до церкви і жертвувати гроші... Багато найкращих людей в історії не вірили в Бога, а найгірші робили страхітливі речі в ім'я Бога».
Не обов'язково вірити в Бога, щоб бути хорошою людиною. У якомусь сенсі традиційне розуміння Бога застаріле

В одному з інтерв'ю 2013 року Франциск пішов ще далі й заявив, що ворота раю відкриті для вірян усіх релігій і навіть атеїстів, «якщо вони живуть по совісті»: «Я вірю в Бога, а не в католицького Бога. Немає ніякого католицького Бога».

Папа також часто зустрічається з очільниками всіх світових релігій, а черговий фурор справив 2013 року, коли напередодні Великодня відвідав головну в'язницю Риму, де мив ноги 12 ув'язненим, зокрема мусульманам і жінкам.

До речі, Папа Франциск також вважає, що жінкам, які традиційно слабко представлені в церковній ієрархії, потрібно надати більше можливостей і вищі посади.

В одній із проповідей понтифік погодився з думкою демографів про необхідність мати не більш як трьох дітей. При цьому церква не визнає штучної контрацепції, але закликає планувати сім'ю природним способом: утримуючись від інтиму в дні, коли жінка може завагітніти.

Папа виступає проти одностатевих шлюбів. Проте він вразив багатьох, заявивши, що закликає не засуджувати і не виключати з церковного життя гомосексуалістів: «Хто я такий, щоб судити людину, яка шукає бога і має добрі наміри?.. Не можна виключати цих людей».

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення