У той час, коли українські поліцейські повинні бути взірцями правопорядку, вони самі нерідко подають приклад злочинцям, показуючи їм, як треба грабувати, бити та вбивати. Ми зробили підбірку резонансних випадків свавілля вітчизняних копів.
На Харківщині поліцейські напередодні святкування Дня поліції викрали на місцевій фермі трьох корів. Скотину, як завжди, люди вигнали на пасовисько, однак вже за кілька годин рогатої худоби недорахувалися.
Місцеві обшукали всі навколишні лісосмуги і врешті знайшли. На пустирі люди побачили свіжі ями, коров’ячі нутрощі та сліди крові, які вели до паркану території Харківської поліції.
«Тут лежала купа кісток, дерево було в крові, на нутрощах лежала біла ганчірка. Далі в ямі була ще одна купа нутрощів», - розповідає Микола, що допомагав шукати корів.
У районному відділі поліції підтвердили, що заява про зникнення корів була, однак, нібито за добу господар худоби її відкликав, більше того, корови нібито самі знайшлися. До того ж у поліції це називають чутками, а також припускають: хтось спеціально вигадав цю історію, щоб опорочити відділ поліції.
«Зранку звернувся сам господар і заявив, що одну із корів він знайшов. Повторно відбулися пошукові дії і знайшли ще двох корів», - каже заступник начальника Вовчанського відділу поліції Артур Соколов.
У Запоріжжі двоє слідчих поліції організували банди автовикрадачів. Одне із угруповань очолювало відділ розшуку викрадених авто, а інше – було йому підлеглим. Слідчим поліції допомагали ще троє чоловіків. Всі вони – колишні зеки. Крім цього, поліцейські за повернення автомобілів їхнім власникам вимагали певні суми коштів. Якщо ж власник автомобіля відмовлявся платити вказану суму, його машину продавали.
«Поліцейські розробили систему викрадення автомобілів та їх повернення за гроші. Для викрадення автівок вони долучили людей з кримінального середовища. Самі ж "кришували" злочинну діяльність членів групи та пропонували потерпілим повернути авто за винагороду. Якщо автовласник відмовлявся платити, його автомобіль продавали з підробленим техпаспортом та номерним знаком, перебивши номери двигуна та кузова. За свої послуги здирниці вимагали до п'ятдесяти відсотків вартості викраденого авто», - йдеться у повідомленні прес-центру СБУ України.
У Запоріжжі в одному з відділень поліції правоохоронці побили затриманого під час допиту. Цей інцидент трапився 4 липня цього року. За даними громадської організації "ПНБ", яка виклала в мережу відео з камер спостереження, чоловік у наручниках, якого затримали за адміністративне правопорушення, отримав два удари рукою в обличчя і один удар частиною металевої вішалки по ногах.
Потерпілий звернувся до прокуратури, і 24-річному поліцейському, який вчинив бійку, повідомили про підозру. Відомо, що цей правоохоронець прийшов в поліцію із колишнього МВС. Поліцейському, який звільнився після інциденту, загрожує тюремне ув'язнення від 3 до 8 років.
У ніч на 7 лютого цього року співробітники патрульної поліції під час погоні за автомобілем марки «BMW» застрелили 17-річного Михайла Медведєва, пасажира автомобіля, який ще з трьома підозрюваними намагалися втекти від копів. Хлопець помер від поранення у легеню.
«Автомобіль створював серйозну загрозу для життя і здоров'я громадян», - саме так дії своїх колег пояснив начальник Управління патрульної поліції м. Києва Юрій Зозуля.
Коли авто зупинилося, водій Ростислав Храпачевський, якого пізніше прозвали «шалений Ростік», кинувся тікати. Це він пояснював тим, що боявся, аби його теж не застрелили.
Поліцейський Сергій Олійник, який стріляв у загиблого пасажира, опинився на лаві підсудних, однак зараз він не в СІЗО, а знаходиться під домашнім арештом.
У ніч на 24 серпня в Кривому Озері, що на Миколаївщині, шестеро поліцейських, приїхавши на виклик, вбили 32-річного Олександра Цукермана. Як тверджують свідки, п’яного чоловіка, якого закували у кайданки, копи спершу били, а потім розстріляли просто на очах у його дружини, дітей та сусідів. Експертиза показала, що чоловік помер від внутрішньої кровотечі.
«Він почав хрипіти вже, просив їх, щоб вони його не били і після цього він опустив голову і впав», - пригадує дружина вбитого Алла.
Після розправи над чоловіком полісмени втекли, а в Кривому Озері почався справжній бунт місцевих мешканців, бо люди вимагали справедливого розслідування цієї справи.
Вже 25 серпня, на другий день після вбивства, суд заарештував на два місяці підозрюваного у вбивстві Олександра Цукермана сержанта поліції Дениса Ляхвацького. Були затримані і старший лейтенант поліції Микола Хоменко та сержант поліції Олександр Причипойда, яких звинувачують у перевищенні службових повноважень. Однак вже 4 листопада ці двоє підозрюваних вийшли під заставу.
23.12.24 | 19:25
23.12.24 | 18:36
20.12.24 | 17:00
20.12.24 | 15:31
20.12.24 | 14:54
20.12.24 | 14:15
20.12.24 | 14:07
20.12.24 | 13:59
18.12.24 | 22:30