Times: Асад використовує російські бомби проти повстанців, а не проти ІД

 The Times

Режим сирійського лідера проводить послідовну політику цілеспрямованого масового вбивства цивільних осіб, вважають аналітики.

Times: Асад використовує російські бомби проти повстанців, а не проти ІД

Башад Асад використовує нові російські боєприпаси з метою бомбардування сирійських опозиційних груп Президент Сирії Башар Асад використовує нові боєприпаси, що поставляються Росією, з метою бомбардування сирійських опозиційних груп, незважаючи на затвердження Кремля про те, що його військова підтримка спрямована проти «Ісламської держави», пише британське видання Times.

Напередодні видання The Times писало, що Росія може опосередковано допомогти джихадистам в Сирії. Автор статті пояснює, що Росія розгорнула свою армію на територіях, де воюють сирійські повстанські групи проти бойовиків «Ісламського держави». В останні тижні активісти з повстанських районів по всій країні повідомили про хвилі авіаударів, в якій беруть участь нові системи літаків та зброї. «Переважна більшість ударів були проти повстанських груп, а не ІДІЛ», - йдеться в статті.


В Алеппо, як розповідають повстанські командири і активісти, вперше режим почав здійснювати авіаудари в нічний час з використанням більш точних ракет, ніж раніше. Сирійська обсерваторія з прав людини заявила, що вона отримала повідомлення про нові літаки і боєприпаси невідомих типів.

Президент Росії Володимир Путін, як зазначає автор статті, зображував зростаючу залученість РФ в сирійський конфлікт і заявляв про підтримку Асада в якості ініціативи, насамперед, проти ІДІЛ і міжнародного тероризму. Тим не менш, західні уряди висловили скептицизм щодо дій Росії. Сирійські офіційні особи минулого тижня заявили, що режим отримав кілька нових російських систем озброєння, в тому числі більш просунуті боєприпаси і, щонайменше п'ять літаків. У північній частині міста Алеппо нова хвиля повітряних атак розпочалася 16 вересня. В результаті цих подій, за даними Сирійського інституту правосуддя, загинули 148 людей, у тому числі 50 дітей.

Сирійські активісти повідомляють, що цілі квартали Алеппо спорожніли з початку минулого року, тому що люди бігли від авіаударів. Науковий співробітник в Досі Центру Брукінгса Чарльз Лістер заявив, що режим Асада проводить послідовну політику цілеспрямованого масового вбивства цивільних осіб - спочатку з допомогою авіаударів і балістичних ракет, а потім за допомогою бомб і хімічної зброї.


Путін учора заявив, що не виключає участі Росії в нанесенні авіаударів по позиціях бойовиків ІДІЛ в Сирії. А трохи раніше російський лідер заявив, що Росія не планує брати участь у військових операціях на території Сирії. Як повідомляло видання The Financial Times з посиланням на свої джерела, Росія планує розмістити близько 2000 чоловік на споруджуваній в Сирії російської авіабазі поблизу порту Латакія. Раніше агентство AFP з посиланням на урядові джерела повідомляло, що Росія розмістила на сирійському аеродромі в провінції Латакія 28 бойових літаків, до 2017 року Росія надасть Сирії ще 12 винищувачів. Крім того, на поточний момент в сирійському порту Тартусі знаходиться понад 1700 російських військових.

Як повідомляли ЗМІ, Росія активізувала військову підтримку Сирії з серпня 2015 року, зокрема, збільшила кількість поставок повітряними і морськими шляхами військової допомоги для підтримки режиму Башара Асада. За інформацією видання Newsweek, допомога Асаду не обмежувалася такими поставками, а Росія воює в Сирії на боці армії Асада. Джерела видання повідомили, що РФ розгорнула дві військові бази в Сирії: одну на узбережжі, а друга – всередині країни. У свою чергу, президент РФ Володимир Путін підкреслив надання «досить серйозної підтримки» Асаду і зазначив, що говорити про участь Росії у військових операціях проти бойовиків ІДІЛ на даний момент передчасно.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення