Трійка кандидатів на посаду голови Нацполіції: біографія, майно, скандали

Арсену Авакову подали трьох кандидатів на посаду голови Нацполіції.

Трійка кандидатів на посаду голови Нацполіції: біографія, майно, скандали

Члени Комісії подали на розгляд міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова кандидатури Костянтина Бушуєва, Андрія Вишневського та Сергія Князєва.

Електронні декларації претендентів на посаду голови Нацполіції вирішили не перевіряти. Як повідомив секретар конкурсної комісії Євген Захаров, комісія вирішила розглядати виключно професійні якості претендентів.

"Ми свідомо відмовилися розглядати пакет документів... зокрема, декларації про доходи", - повідомив Захаров.

Водночас, з його слів, комісія вивчала резюме й біографії кандидатів. У зв'язку з цим Захаров зазначив, що жодних негативних фактів у біографії відібраних кандидатів комісія не виявила, пишуть "Українські новини".

"Загалом надійшло 70 заявок на участь у конкурсі від кандидатів, але 24 кандидати не відповідали необхідним кваліфікаційним вимогам до посади, обумовленим законом про Національну поліцію: мати повну вищу юридичну освіту, стаж роботи в галузі права не менше 7 років, стаж роботи на керівних посадах не менше 5 років. Ці 24 кандидати були зняті з конкурсу, решта 46 були запрошені на кваліфікаційне тестування, яке проходило 24 січня. Три кандидати відмовилися від подальшої участі в конкурсі, і тестування пройшли 43 кандидати", - повідомили у прес-службі МВС України.

Далі - короткі відомості про трьох фіналістів відбору на посаду головного поліцейського країни. Інформація сформована на основі відкритих джерел.

Бушуєв Костянтин Володимирович

Займає посаду заступника голови Національної поліції України з кадрових питань (призначений у грудні 2015 року), 40 років (народився 6 грудня 1977 року в місті Калуш Івано-Франківської області), в органах внутрішніх справ України працює понад 20 років - з 1995 року, отримав спеціальне звання полковник поліції.

Має дві вищі освіти - дипломи Харківського інституту пожежної безпеки МВС України (закінчив у 2000 році) та Національної академії внутрішніх справ України за спеціальністю "Правознавство". Також має юридичний стаж.

Під час проходження служби в органах внутрішніх справ України обіймав різні посади, в тому числі, в Головному штабі МВС України, де був заступником начальника інспекторського управління, та в управлінні транспортної міліції України.

У 2015 році брав участь у проведенні АТО на сході України у складі зведених сил МВС України.

Професійні погляди. Активно просуває ідею створення транспортної поліції, а також виступає за розширення штату поліції.

Декларація про доходи. У 2015 році задекларував 182 960 гривень доходу, будинок 207 кв. м та земельну ділянку 912 м.кв. Їздить Костянтин на Kia Sorento 2013 р.в. Має кредит у "Правекс-банку".

За інформацією джерел 112.ua, в МВС Бушуєва називають людиною Авакова: "Він не перший рік працює в системі МВС, знайомий з усіма нюансами".

Вишневський Андрій Володимирович

Займає посаду директора Координаційного центру з надання правової допомоги Міністерства юстиції України (з липня 2012 року), є юристом та правозахисником, 40 років (народився 1977 року). У списку осіб, зареєстрованих для участі у консультативному конкурсі на посаду голови Національної поліції України, не вказано, чи має юридичний стаж. В органах внутрішніх справ не служив.

Має дві вищі освіти. У 1999 році отримав диплом Харківського державного університету - біолог за освітою. У 2005 році закінчив Київський університет права при Інституті держави і права ім. В.М.Корецького НАНУ.

Починав кар'єру як редактор в Харківській облтелерадіокомпанії, потім працював у обладміністрації Харкова.

Роботу на державних посадах почав з початку 2000-х. У 2002 році отримав посаду радника державного секретаря Кабміну. У 2004 році став головою Центру сприяння інституційному розвитку державної служби при ГУ ГСУ. До 2008 року працював заступником начальника Головного управління державної служби України з правової роботи, міжнародного співробітництва та модернізації державної служби,

Професійні погляди. Андрій Вишневський переконаний, що побудувати нову поліцію (не тільки патрульну поліцію, а Національну поліцію в цілому) може тільки людина без досвіду роботи в органах внутрішніх справ України.

Декларація про доходи. У 2015 році задекларував 418 378 гривень доходу. Має у власності Honda Pilot 2008 р.в. та Honda Accord 2008 р.в. Тримає у готівці 950 тисяч гривень, 25 тисяч доларів, 10 тисяч євро.

Скандал. У 2015 році Андрія Вишневського було позбавлено права на заняття адвокатською діяльністю. Така Заява Національної Асоціації Адвокатів України (НААУ) від 10 вересня 2015 року викликала резонанс серед правозахисників.

Історія з дисциплінарним покаранням Вишневського розпочалася з того, що він заявив про низькі етичні стандарти сучасної української адвокатури. Мова адвоката містила відкриту критику на адресу НААУ за її інертність і відсутність зацікавленості в реформах, повідомляється на порталі "Правовий простір".

"Це низькі етичні стандарти та професійної рівень адвокатури; це те, що саме адвокат є основною корупційної ланкою на сьогоднішній день, це те, що з явищем міліцейських адвокатів Національна асоціація адвокатів не бореться і навіть не дає ніякої оцінки цьому. І ще багато про що можна було б тут говорити, але я не буду на цьому зупинятися. Реформування адвокатури актуальне, воно необхідне. Тому що в тому стані, в якому є адвокатура сьогодні, вона може стати гальмом для реалізації судової реформи", - наведена цитата Вишневського в заяві НААУ.

31 серпня 2015 року окружний адміністративний суд м. Києва у справі за позовом до КДКА Київської області скасував рішення про порушення дисциплінарного провадження, але вже у вересні НААУ заочно винесла рішення припинення права Вишневського на зайняття адвокатською діяльністю.

Князєв Сергій Миколайович

Начальник департаменту карного розшуку НПУ (очолив у листопаді 2016 року), 45 років, 1971 р.н., генерал поліції третього рангу.

Джерела NewsOne вже встигли повідомити, що саме він очолить Нацполіцію. За їх словами, саме його кандидатуру найближчим часом керівник Міністерства внутрішніх справ Арсен Аваков подасть на затвердження уряду. Зазначимо, що серед фіналістів конкурсу Князєв за рейтингом перебував на третьому місці

В органах внутрішніх справ служить з 1992 року, починав з посади міліціонера відділу охорони в Білій Церкві.

"У 1995 р. перейшов на службу в кримінальний блок і до 2008 р. пройшов кар'єрний шлях від оперуповноваженого до начальника кримінальної міліції Білоцерківського міського відділу міліції. З 2008 р. Князєв керував міліцією Київської області. Восени 2014 р., тобто з початком збройного протистояння на Донбасі, Князєв був призначений наказом Авакова на посаду т. в. о. заступника начальника Головного управління МВС України в Донецькій області – начальника кримінальної міліції. Цю посаду Князєв займав до літа 2015 р. Тоді ж був нагороджений "За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі" орденом Данила Галицького. У липні 2015 р. був призначений главою ГУ МВС у Закарпатській обл. Ця область дісталася Князєву після збройного конфлікту в Мукачевому 11 липня 2015 р., коли "застосувавши гранатомети, бандити знищили два міліцейських авто, поранили чотири цивільні особи і трьох співробітників міліції". 4 квітня 2016 р. Князєв, якому, на думку МВС, вдалося навести порядок на Закарпатті, був призначений боротися з "бурштиновою мафією" в Рівненській області. На посаду голови Нацполіції в Рівному Князєва також привів скандал в цій області – його попередника запідозрили в "кришуванні" нелегальних видобувачів бурштину. Але в Рівному Князєв не затримався і вже в листопаді був призначений головою Департаменту карного розшуку Нацполіції України", - повідомляє 112.ua.

Декларація про доходи. У 2015 році задекларував 106 540 гривень доходу. Відповідно до декларації, живе виключно на зарплату. Володіє квартирою 74,9 кв. м в Броварах, двома земельними ділянками в Київській і Житомирській областях по 1000 кв. м кожна. Автомобіля не має.

За словами секретаря конкурсної комісії Євгена Захарова, Князєв вразив комісію: "Він перевершив наші очікування. Дуже сильна людина, лідер. Скрізь, де він працював, є результат. Він ніколи не дозволить собі порушити закон і не дасть іншим. Він націлений на результат і готовий до реформ".

Нагадаємо, 16 листопада Кабмін звільнив Хатію Деканоідзе з посади голови Нацполіції. Після цього глава МВС Арсен Аваков призначив тимчасово виконуючим обов'язки керівника НПУ колишнього першого заступника голови Національної поліції України Вадима Трояна. 15 грудня Аваков оголосив про проведення консультативного конкурсу на заміщення вакантної посади голови Національної поліції.

загрузка...

Більше новин

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення