У Дніпрі «на гарячому» спіймали воєнкома, який систематично бере хабарі (відео)

Спецпідрозділ СБУ затримав військового комісара на хабарі у 15 тисяч гривень від місцевого підприємця. Як виявилося, воєнком вже не вперше бере хабарі. Позаминулого року його за це вже затримували, однак відпустили. Більше того, хабарника поновили на посаді, ще й надали звання підполковника.

У Дніпрі «на гарячому» спіймали воєнкома, який систематично бере хабарі (відео)

Спецпідрозділ СБУ затримав на хабарі військового комісара просто у робочому кабінеті. Свій хабар воєнком брав не грошима, а талонами на бензин у сумі 15 тисяч гривень у місцевого підприємця, аби не ставити на облік його вантажний транспорт. Сам військовий пояснив це простим подарунком.

«Розповідає, що це була благодійна допомога, спонсорська допомога. Вони навмисно прийшли на підприємство, де велика кількість автомобільної техніки, і намагалися їх залякати своєю перевіркою, тим, що вони всю техніку опишуть і потім вона буде підлягати мобілізації», - каже військовий прокурор Дніпропетровського гарнізону Сергій Коцюба.

Слідчі дії у військкоматі тривали до пізньої ночі. Як виявилося пізніше, за останні два роки це вже друга перевірка у цьому комісаріаті. Вперше воєнкома в тому ж кабінеті на хабарі затримали ще 2015 року за «відмазування» від мобілізації. Але в суді справа чомусь зависла, а керівництво не лише повернуло комісара на посаду, а й підвищило його: з майора на підполковника.

«Він прийшов уже у званні підполковника, йому постановили звання підполковника. А взяли на хабарі із званням майора», - розповідає ветеран АТО Олександр.

За словами бойового офіцера, якому добре відомі корупційні схеми воєнкома, через хабарі комісара на фронті недорахувалися як мінімум батальйона.

«Він систематично бере хабарі. Приходили вказівки цю людину не брати. За моїми підрахунками, через нього ми недорахувались батальйона у той час, у час Іловайська, Дебальцево», - каже ветеран АТО Олександр.

У вересні 2016 року поновлений на посаді після першого затримання тоді ще військовий комісар Валерій Маєр розповідав журналістам «Надзвичайних новин» про те, як саме поповнює бойові частини Збройних Сил.

«Ми як представники воєнкомату зараз забезпечуємо поповнення бойових військових частин для того, щоб захищати наших людей і нашу територіальну цілісність», - говорив підозрюваний Валерій Маєр.

Комісару оголосили підозру і відправили до СІЗО. За повторний хабар воєнкому загрожує до 10 років тюрми. У свою чергу у військовій прокуратурі обіцяють розібратися у тому, яким чином відновили на посаді хабарника.

«Військовою прокуратурою проводиться перевірка, чому саме військовий комісар, який притягується на сьогоднішній день до кримінальної відповідальності за отримання неправомірної вигоди у 2015 році, знову продовжив керувати вказаним військовим комісаріатом», - каже військовий прокурор Дніпропетровського гарнізону Сергій Коцюба.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення