У Києві декомунізують дерева, але частину Маріїнського парку таки побілили

Що таке «політична тля», чому потрібно забути про радянське дитинство і комах в корі дерев, а також причина, по якій київські комунальники розраховують на допомогу виключно дятлів.

У Києві декомунізують дерева, але частину Маріїнського парку таки побілили

Дивна топ-новина, що викликала жваву дискусію: заборона білити дерева та бордюри – це дійсно важливе введення в рамках декомунізації, або черговий маразм можновладців? Далі в цьому матеріалі – кілька парадоксів, які виникли після заяви головного упорядника Києва про заборону «забруднювати вапном декоративні дерева». Але головний подив полягає в тому, що при побілці дерев у Києві вапно не використовують вже понад 10 років...

Коментарі інтернет-користувачів новини про те, що в Києві заборонили білити всі дерева, крім фруктових, або негативні, або з сарказмом, або в кращому випадку з іронією. Кияни зазначають, що замість того, щоб займатися насущними комунальними проблемами – розбитими дорогами, курінням в громадських місцях, бездомними тваринами, нестачею місць у дитсадках тощо – в головах у чиновників Київської міськдержадміністрації завелася «політична тля».

«Якщо побачите, що хтось за радянською звичкою намагається забруднювати вапном декоративні дерева, інші елементи благоустрою, звертайтеся до виконавців з вимогою негайно припинити порушення. Про особливо кричущі випадки повідомляйте за телефоном 1551 », - написав директор департаменту міського благоустрою Андрій Фіщук на своїй сторінці в Facebook.

Тут же виникає питання до пана Фіщука: як він міг заборонити «забруднювати вапном» дерева, якщо вапно не використовують при побілці дерев у Києві вже 11 років.

Дійсно, в Правилах утримання зелених насаджень в населених пунктах України, прийнятих Міністерством будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства в 2006 році, є пункт 9.1.17, яким «забороняється білити вапном декоративні дерева і малі архітектурні форми».

Можливо головний комунальник столиці помилився, і замість «забруднювати вапном» потрібно було написати «забруднювати побілкою»?

У квітні 2015 року тоді ще генеральний директор «Київзеленбуду» Сергій Симонов розповідав, що використання вапна заборонили, оскільки воно залишає опіки на стовбурах і порушує кислотність ґрунту. Тому працівники комунальних підприємств білять дерева розчином крейди.

«Крейда не завдає шкоди зеленим насадженням, а навпаки, запобігає появі морозобійних тріщин. Весна для дерев небезпечна нестабільної погодою, коли вдень тепло, а вночі можуть бути заморозки. Сонце нагріває кору, в стовбурах посилюється рух соків, а коли вночі температура знижується, судини, по яких рухається волога, можуть замерзати, і виникають морозобоїни. Білий колір відбиває сонячні промені, не даючи корі можливості активно прогріватися», - розповідав Симонов.

Відомі музиканти та актори «підклали свиню» головному упоряднику Києва, побіливши дерева

А тим часом, в Маріїнському парку 18 березня «зірки» шоу-бізнесу влаштували масштабний суботник. Вони не тільки прибирали сміття, висаджували дерева та кущі, а й... білили стовбури дерев. Робили вони це, до слова, в присутності депутатів Київради.

Як показує практика, в європейських містах все ж є побілені дерева. Один з таких прикладів – Гора Мистецтв в Брюсселі.

На своїй сторінці в Facebook автор проекту «Надзвичайні новини» Костянтин Стогній опублікував фото одного південного європейського містечка, в якому є побілені пальми.

«Ви помітили, як топ-новиною останніх днів стала «В Києві позбудуться радянського минулого і заборонять білити дерева». Особисто я ось не розімію: що, вже інші новини для суспільства закінчилися?! Вже всім зрозуміло, що сталося з розстрілом 5 поліцейських в Княжичах? Розкрили «справу честі» - вбивство Шеремета? Показали, кого жорстко покарано за знищення військових складів з боєприпасами під час війни? Ліквідували диверсійні групи ворожих кілерів в центрі столиці, які серед білого дня застрелили найціннішого свідка у справі Януковича? І тд і тп... От скажіть, до чого новина про декомунізацію дерев виштовхується провладними ЗМІ на перші шпальти? А ще я задумався: чому це побілка дерев стала «шкідливим пережитком радянського минулого»?», - пише тележурналіст.

В інтернеті на тему білення дерев багато публікацій, але ключові дві причини, чому це варто робити:

захистити кору від перегріву, тому що після зими найбільш вразлива частина дерева – це кора трохи вище кореня;

знищити шкідників, тому що багато комах знаходять собі нічліг в порах кори, там же поселяються і мікроорганізми – збудники хвороб. А оскільки тепла волога погода сприяє розвитку грибків і гнилі, робиться не просто білення, але також і очищення кори, і лікування та дезінфекція ран дерев.

«Ось що говорить здоровий глузд і така частина науки біології, як садівництво. Мдааа ... Але де наука і здоровий глузд, а де наші дорогі чиновники? P.S. Все ж права була Ліна Костенко, яка вважала, що Україну погублять не зовнішні вороги », - резюмував тележурналіст.

Як відомо, в своєму романі «Записки українського самашедшого» Ліна Костенко писала: «Часом мені здається, що існує якийсь мозковий центр, що працює на самоліквідацію цієї держави, навіть не так руками її ворогів, як зусиллями власних тут ідіотів».

Про бордюри – ані слова

Окрема тема – бордюри. Про неї писати не будемо – просто проілюструємо. Так роблять у нас:

Так – в одній з бананових республік:

Пережиток радянщини чи показуха

Судячи з коментарів інтернет-користувачів, в цілому питання треба чи не треба білити міські дерева більш дискусійне, в рамках «імітації діяльності міських комунальних служб, які не хочуть вирішувати реальні проблеми».

Однак з огляду на те, що заборонили побілку у нас в рамках декомунізації, а не через, скажімо, дефіцит коштів у міській казні, таке рішення багаторазово встигли назвати «вищим ступенем дебілізму».

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення