50 тисяч дітей в Нігерії можуть померти від голоду

 BBC Україна

Майже 50 тисяч дітей, які проживають на північному сході Нігерії, можуть загинути від недоїдання, заявив директор ЮНІСЕФ в Західній і Центральній Африці Мануель Фонтен.

За його словами, це майже чверть від загальної кількості дітей, що живуть в штаті Борно. Вони потребують медичної допомоги і регулярних поставок їжі.

В ЮНІСЕФ відзначають, що багато жителів штату Борно живуть у напівзруйнованих містах і фактично не мають доступу до питної води і їжі. Багато сімей, будинки яких були зруйновані, живуть в антисанітарних умовах.

Раніше Організація об'єднаних націй заявляла, що від голоду в північно-східній частині Нігерії страждають близько 2,5 млн осіб. У лютому організація охарактеризувала ситуацію з продовольством в країні як критичну.

У червні міжнародна організація "Лікарі без кордонів" повідомила, що в місті Баму в штаті Борно за останній місяць померло від голоду понад 200 осіб, залишили свої будинки через напади бойовиків "Боко Харам".

Угрупування "Боко Харам", незважаючи на понесені ісламістами втрати в боях з урядовими військами і об'єднаним контингентом африканських держав, продовжує представляти серйозну загрозу для регіону. Її активність сильно ускладнює доставку гуманітарної допомоги.

Бойовики "Боко Харам", присягнувшей в минулому році на вірність екстремістському угрупованню "Ісламська держава", ведуть збройну кампанію за насадження фундаменталістської інтерпретації ісламу на півночі Нігерії з 2009 року. Жертвами нападів ісламістів за сім років стало близько 20 тисяч осіб, більше двох мільйонів змушені були покинути свої будинки.

У травні 2014 року Комітет по санкціях Рб ООН визнав "Боко Харам" терористичною організацією.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення