"Аферисти зі стволами": Пашинський замислив багатомільйонну аферу

 Обозреватель

Народний депутат від Народного фронту Сергій Пашинський і нардеп від Блоку Петра Порошенка Іван Вінник готуються викупити майно оборонного підприємства в 10 разів дешевше за його вартість.

Як повідомляється на сайті Dubinsky.pro, після введення воєнного стану Пашинський та його партнер Вінник вирішили "рейдернути" ще два об'єкти, які входять до концерну "Укроборонпром".

Мета "розпилювальників оборонки" ― ДП "КАРЗ", який у рамках санації проводить реалізацію нежитлових об'єктів і землі за заниженими у 10 разів цінами. що дозволить Пашинському і Ко заробити до 10 млн доларів лише на землі заводу

Народний депутат від Народного фронту Сергій Пашинський і нардеп від Блоку Петра Порошенка Іван Вінник готуються викупити майно оборонного підприємства в 10 разів дешевше за його вартість.

Як повідомляється на сайті Dubinsky.pro, після введення воєнного стану Пашинський та його партнер Вінник вирішили "рейдернути" ще два об'єкти, які входять до концерну "Укроборонпром".

Мета "розпилювальників оборонки" ― ДП "КАРЗ", який у рамках санації проводить реалізацію нежитлових об'єктів і землі за заниженими у 10 разів цінами. що дозволить Пашинському і Ко заробити до 10 млн доларів лише на землі заводу

Державний "КАРЗ" ("Київський автомобільний ремонтний завод") відноситься до підприємств ВПК України, що здійснюють ремонт і переобладнання автомобільної та спеціальної техніки для потреб Міністерства оборони України.

До грудня 2010 року "КАРЗ" належав Міністерству оборони України, але після створення державного концерну "Укроборонпром" завод був включений до складу цього концерну

17 лютого 2014 року стосовно "КАРЗ" ухвалене рішення про визнання підприємства банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру. Що відкриває широкі можливості для дерибану. Оскільки підприємство "КАРЗ" було створене ще за часів УРСР — військові не надавали особливої уваги таким "дрібницям", як реєстрація права власності на об'єкти нерухомого майна або землевідведення. В результаті на сьогодні понад 70% майна не "КАРЗ" — не "б'ється" за реєстрами.

Це дає можливість зробити дуже нескладну аферу, якраз у стилі Пашинського-Вінника — оцінити за копійки майно і виставити його на торги під час процедури банкрутства, яке здійснюється під контролем зазначених товаришів

На сьогодні у "КАРЗ" існує кредиторська заборгованість у розмірі 13,08 млн. гривень, у зв'язку з чим ініціюється "контрольована" процедура банкрутства, і "свій" оцінювач проводить необхідну оцінку майна, за заниженою ціною

Згідно з Актом Державної фінансової інспекції у м. Києві від 20 березня 2014 року №072-30/532 щодо ДП "КАРЗ" встановлено, що на 30 листопада 2013 року загальна вартість активів склала 110,8 млн. гривень, зокрема матеріальні активи у сумі 80,4 млн. гривень.

Майно КАРЗа виставляється на торги, але не на електронних майданчиках "СЕТАМ" або "Прозорро", оскільки були б сотні охочих — а на товарній біржі. Завдяки таким діям відбувається:

— мінімальний розголос продажу такого майна;

— публікація оголошення в газеті про аукціон, яку можна викупити просто у друкарні (або розмістити оголошення на сайті ВГСУ, серед тисячі інших оголошень)

Навіть якщо хтось дізнається про аукціон і захоче взяти в ньому участь, то його відразу зупинить цільове призначення землі — під оборону, яке зазначене у Геокадастрі (насправді призначення землі для майбутнього переможця буде змінене).

Таким чином, маємо на виході аукціон, в якому візьмуть участь тільки свої компанії. Після чого на підставі протоколу аукціону в центрі надання адміністративних послуг (ЦПАП) реєструється право власності на об'єкти нерухомості. Далі відбувається реєстрація документів у КМДА — договір оренди/свідоцтво права власності на ділянку (для обслуговування об'єктів, розташованих на ділянці).

На сьогодні КАРЗ реалізує два різних майнових комплекси через товарну біржу "Українська спецiалiзована Лiсова бiржа"

Перший — аукціон з продажу майна державного підприємства "КАРЗ". На цьому аукціоні виставляється нерухоме майно, комплекс будівель і споруд бази відпочинку "Озерце" (м. Київ, Столичне шосе, 26), в кількості 35 одиниць і загальною площею 860 кв. м. Земля, на якій розташована база відпочинку, буде передана в оренду покупцеві. Загальна площа землі у пропозиції не зазначена.

Початкова вартість даного лота становить 2,3 млн. гривень. Аукціон відбудеться 29 грудня 2018 року. Середня вартість землі в даному районі становить приблизно 5 тис. доларів за 1 сотку, або ж 140 тис. гривень. Ринкова вартість 1 кв. м. на даній локації коливається від 5 до 40 тис. гривень, без урахування вартості землі.

Таким чином, за найскромнішими підрахунками, вартість будиночків за ринковою ціною 4,3 млн. гривень, що вдвічі перевищує вартість даного лота на біржі

На іншому аукціоні продається майно "КАРЗа", що складається з 20 нежитлових об'єктів, загальною площею 11,4 тис. кв. м. за адресою м. Київ, вул. Василенка, 1. Територія, на якій розташовані об'єкти, належить "КАРЗу" на праві постійного користування землею. І займають територію на 9,8 га, а значить повністю перейдуть у володіння нового власника.

Якщо проаналізувати вартість землі прилеглих об'єктів, то можна виявити, що, наприклад, ділянку площею 27 соток, розташовану в 1 км від споруд "КАРЗа", пропонують за ціною 22,4 млн. гривень. Або інша ділянка, площею 14 соток, виставлена на продаж за ціною 4,2 млн. гривень.

Таким чином, вартість землі з будівлями за мінімальними підрахунками складе 280 тис. гривень за 1 сотку, або 280 млн. гривень (10 млн. доларів США). Реально ж заявлена вартість даного лота становить 29 млн. гривень, і в 10 разів менша за її ринкову вартість

Даний аукціон також має відбутися 28 грудня 2018 року. Таким чином, весь процес, пов'язаний з банкрутством і санацією підприємства, цілком логічний — "дерибан" активів "КАРЗа".

Глава Комітету ВР з оборони Сергій Пашинський і його заступник — депутат БПП Іван Вінник нібито цікавляться "КАРЗ" у рамках свого бізнесу з виробництва броньованих автомобілів для ЗСУ.

Зокрема у ТОВ "Українська бронетехніка" наявна держгарантія на 272 млн гривень при уставнику в 11,8 тис. гривень. За ці гроші компанія має зробити і передати в армію та силовикам бронеавтомобіль "Варта"

Цей броньовик народився у 2015 році на підприємстві "Укрглавпак", створеному на початку 2000-х Іриною Пінчук. Весь цей час фірма спеціалізувалася на виробництві тари з пластмаси і оптової торгівлі нею, але у червні 2015 року змінила профіль і зайнялася бронетехнікою. При цьому назва компанії була змінена на "Українська бронетехніка".

Статутний капітал фірми склав 11 800 грн, загальна кількість працівників — 30 осіб (таким вона лишається і до сьогодні). Автозбирання зараз є найслабшим місцем дітища Пашинського, оскільки збирання "Варти" здійснюється на основі базового шасі — білоруського МАЗ-5434, машини, розробленої у 1959 році як лісовоз (чи не здається вам тепер дотепним продаж "КАРЗ" через лісову біржу?).

Також цей недолік не тільки технічний, але і політичний, бо МАЗ-5434 комплектується російським двигуном ЯМЗ-236 виробництва Ярославського Моторного Заводу

Так що, на перший погляд, щоб зберегти можливість для виконання замовлень — Пашинському дуже потрібні власні потужності. Але це, швидше за все, тільки ширма.

А насправді угода з приватизації активів "КАРЗ" розглядається ним і Вінником виключно як спосіб віджати землю в центрі Києва для подальших будівельних проектів.

загрузка...

Більше новин

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення