Американські дослідники виявили новий штам ВІЛ – WSJ

 УНН

Американські дослідники вперше за 19 років виявили новий штам вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ). Про це повідомила в середу газета The Wall Street Journal

Дослідження провели співробітники американської фармацевтичної компанії Abbott Laboratories, яка розробляє різні засоби діагностики. Як з’ясували вчені, зазначеним штамом ВІЛ були заражені три мешканці Демократичної Республіки Конго. В останній раз до цього новий штам ВІЛ був виявлений в 2000 році.

На думку опитаних журналістами видання фахівців, виявлення нового штаму навряд чи дозволить в короткостроковій перспективі удосконалити методи діагностики або лікування ВІЛ. Разом з тим відкриття може допомогти дослідникам краще зрозуміти, як еволюціонував і поширювався вірус. В майбутньому це може наблизити фахівців до створення ефективної та доступної вакцини від ВІЛ.

Спроби створити такий препарат вживають в цілому ряді країн. У травні 2018 року представники Об’єднаної програми ООН по ВІЛ/СНІД (ЮНЕЙДС) констатували, що розробка такої вакцини стала б серйозним успіхом у боротьбі зі смертельно небезпечним вірусом.

Як повідомлялося, в Україні понад 40% людей з ВІЛ не знають про свій статус.

загрузка...

Більше новин

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення