Авакову на замітку: волонтери розповіли про "подвиги" поліції на блокпостах біля Маріуполя

Поліцейські на блокпостах при в'їзді в Маріуполь при обшуку автомобіля волонтерів проявили невиправдану жорсткість.

Молодший лейтенант поліції Максим Іволга без всякої на те підстави напав на волонтера Галину Одноріг на одному з блокпостів поблизу Маріуполя.

Про це вона написала на своїй сторінці в Facebook.

За її словами, Іволга разом з підлеглими затримали автомобіль, в якому крім волонтерів перебували ще й журналісти. Поліцейські влаштували перевірку, не надавши при цьому ніяких підстав. Жінка зазначила хамство і жорстокість з боку правоохоронців, які, за її словами, завдають непоправної шкоди іміджу нової поліції України.

Волонтер звернулася у своєму пості до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та начальника Головного Управління Нацполіціі В'ячеслава Аброськіна з питанням про те, які функції поліцейських на блокпостах.

"Ненавиджу нашу "міліцію-поліцію" Маріуполя на блокпостах! І хочу поставити запитання нашому міністрові Арсену Авакову і генералу В'ячеславу Аброськіну: що робить поліція Маріуполя на блокпостах на в'їзді в місто? Які її функції?" - написала волонтер.

"Проїжджаючи через 7-й блокпост "Маріуполь-Донецьк" нас (а це волонтери та кореспонденти з Києва, Білорусі та Маріуполя) затримала поліція і захотіла перевірити автомобіль. Почувши від мене питання: "На якій підставі?", вони відповіли: "Зараз ми вам покажемо, на якій підставі!".

Одноріг зазначила, що на самому початку інциденту показала своє посвідчення волонтера і розповіла, що волонтерський "десант" їздив у прифронтові селища Гранітне і Мирне, де місцевим дітям вручили новорічні подарунки.

"Переглянувши наші речі, зажадали документи на бронежилети і каски, які у мене вже більше року, а так само їм не "сподобалися" документи на медикаменти для нашого госпіталю. Далі - більше, я захотіла сфотографувати шеврон у нашого нового "поліцейського", так він вибив телефон у мене з рук і не давав підняти, при цьому пхаючи мене з боку в бік. Країна повинна знати своїх "Херо" - це молодший лейтенант Іволга Максим Сергійович", - написала Одноріг.

Вона повідомила, що свій паспорт вона отримала назад тільки через годину, "але без волонтерського посвідчення".

"Сказали, що викликали працівників райвідділу і нас затримують на невизначений час. Ще через годину "випадково знайшлося" моє посвідчення, його приніс службовець Нацгвардії", написала Одноріг. При цьому жінка зазначила, що гвардієць заявив, що знайшов посвідчення в тому напрямку, де волонтер взагалі не з'являлася.

"Сказав, що я повинна йому подякувати за те, що він мені його повернув", - прокоментувала Одноріг дії нацгвардійця.

"Після того, коли ми стали дзвонити в усі інстанції, до нас підійшли і сказали, що ми можемо їхати. Це після трьох годин стоянки на посту. Так дайте відповідь мені, будь ласка, які функції нашої "міліції-поліціі" на блокпостах? Робити повний огляд в машинах у волонтерів? Забирати документи і потім повертати їх через 2 год і при цьому, щоб не забули подякувати? Вимагати документи на б/у бронежилети і каски? Перевіряти відповідність документів для військового госпіталю? І це ви кажете, наша нова поліція з народом? Цікаво, з яким?" - написала Одноріг.

Волонтер зазначила, що як тільки "підшефні" бійці АТО дізналися про свавілля поліції, вони відразу ж зголосилися прийти їй на допомогу.

"З таким розкладом я не здивуюся, якщо у мене завтра в машині або квартирі знайдуть "муху" або АК. Ось така "новорічна історія"", - підкреслила Одноріг.

За словами волонтера, інцидент набув особливої ??трагічності у зв'язку з тим, що за кермом авто був киянин, який в 2014-му році втратив у Гранітному свого сина. Чоловік спеціально, в пам'ять про нього відправився в зону АТО з волонтерами. Одноріг написала, що таке беззаконня з боку правоохоронців шокувало батька загиблого в АТО бійця.

"Цей пост я ... присвячую міністру Арсену Авакову і В'ячеславу Аброськіну", - додала Галина Одноріг.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення