Австралія у вогні: жахливі подробиці трагедії (фото)

Лісові пожежі спустошують австралійські землі. Вогонь знищив щонайменше 1 200 будинків, вже загинуло півмільярда тварин.

“Задихнулися. Згоріло. 500 000 000 ! … Це реально трагедія вселенського масштабу. Згорає Материк, нехай і найменший із земних материків. 8 мільйонів квадратних кілометрів! І люди, які навчилися вбивати один одного всіма доступними способами, не придумали як загасити пожежу. Тільки як підпалити …”, – йдеться у повідомленні "Свободи слова".

За інформацією з відкритих джерел, станом на сьогоднішній день в лісових пожежах Австралії згоріла 1/3 усієї популяції коал на континенті, а 80% середовища їх існування вже знищено вогнем.

На жаль, і людських жертв уникнути не вдалося, передає ВВС України.

Двох людей знайшли мертвими в окремих машинах у середу вранці. Загинули батько й син, які залишилися, щоб захистити свій будинок і сільськогосподарське обладнання. Загинув 28-річний пожежник-волонтер – вітер перевернув його пожежну машину.

Смертельні лісові пожежі спустошують австралійські землі. Вогонь знищив щонайменше 1 200 будинківу Новому Південному Вельсі і Вікторії.

Цього тижня пожежі знищили 381 будинок у Новому Південному Вельсі та 43 – у Вікторії, щонайменше 17 людей зникли безвісти.

Місцева влада оголосила тижневий надзвичайний стан, починаючи з минулої п’ятниці.

Надзвичайний стан дозволить місцевій владі провести примусову евакуацію та перекрити дороги штату.

“Ми повинні зберегти життя і майно наших громадян”, – заявила у четвер прем’єр-міністр штату Новий Південний Вельс Гледіс Береджіклян.

Також, раніше рятувальники наказали туристам терміново покинути узбережжя Нового Південного Вельсу (до суботи).

Водночас, як повідомляє The Weekend Australian до боротьби з масштабними пожежами в Австралії залучили військових.

“Близько 3000 резервістів будуть залучені до участі в боротьбі масштабними лісовими пожежами, які вирують на сході Австралії вже кілька місяців. Про це заявив прем’єр-міністр Австралії Скотт Моррісон“, – пише місцеве видання The Weekend Australian.

За даними згаданого інфоресурсу, залучення військових до боротьби з пожежами – перший випадок в історії Австралії.

В даний час в штаті Новий Південний Уельс вирує 150 пожеж. Близько 3600 пожежних ведуть боротьбу з вогнем, в той час як сотні інших підготовлені для боротьби з новими спалахами. У деяких районах пожежні відкликані для їх власної безпеки.

Поширенню вогню сприяє сильний вітер і спека, яка побила 80-річні рекорди. Стовпчик термометра піднявся до 48,9 градусів в районі Сіднея.

Для боротьби з пожежами вже задіяли ВПС Австралії. У регіон були направлені п’ять вертольотів і два судна Королівського австралійського військово-морського флоту. Вони доставлять воду і паливо, надають підтримку в боротьбі з вогнем і допоможуть в евакуації.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення