BBC повідомила про договірні матчі в тенісі високого рівня

 BBC

У тенісі високого рівня широко розповсюджена практика договірних матчів. Про це пише BBC з посиланням на документи, що опинились у розпорядженні редакції. Відділ з дотримання етичних стандартів тенісу за останні 10 років дізнався, що 16 гравців, які входили у різний час у топ-50, брали участь у договірних матчах.

Серед них були переможці турнірів "Великого шолома".

BBC отримала результати розслідування, яке у 2007 році провела Асоціація тенісистів-професіоналів (ATP). Комісія вивчала підозрілий розподіл ставок навколо матчу між Миколою Давиденком і Мартіном Вассало Аргуельйо. Тоді з'ясувалося, що гравці не порушили правил, однак у асоціації з'явилися інші питання.

Документи свідчать про діяльність гральних синдикатів у Росії, на півночі Італії і на Сицилії. Вони заробляли сотні тисяч фунтів стерлінгів, роблячи ставки на матчі, які, як вважають автори розслідування, були договірними. Три з них відбулися у Вімблдоні.

У 2008 році керівництво тенісного спорту отримало конфіденційну доповідь, у якій запропонували провести розслідування стосовно 28 гравців, які брали участь у цих матчах.

Це не зробили, після чого АТР ухвалила нові антикорупційні правила. Однак, після консультацій з адвокатами асоціацію повідомили, що вона не може розглядати звинувачення, що стосуються минулого. У результаті розслідування не проводили.

Марк Філліпс, який входив до складу комісії, розповів BBC, що підозрювали приблизно десять тенісистів, які були "найбільш частими порушниками і коренем проблеми".

"Докази були дуже переконливими. Був дуже хороший шанс задавити це в зародку, що стало б сильним стримувальним фактором і дозволило позбутися злісних порушників", - сказав він.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення