Безлад на робочому місці назвали небезпечним для мозку

 Daily Mail

Вчені з Флоридського університету продемонстрували, що несприятливе робоче середовище, а також відсутність завдань, що стимулюють діяльність мозку, надають негативний вплив на когнітивні здібності працівників. Дослідження опубліковане в Journal of Occupational and Environmental Medicine.

У дослідженні взяли участь 4963 американця у віці від 32 до 84 років. З них 47 відсотків становили чоловіки, решта — жінки. Вчені визначили стан середовища, в якому працюють добровольці, оцінили здатність людей запам'ятовувати важливу інформацію і користуватися нею надалі. Крім того, були перевірені навички вирішення завдань, тайм-менеджменту, а також вміння утримувати увагу. В додаток до цього учасників запитували, чи страждали вони розладами пам'яті.

Результати показали, що чоловіки і жінки покращували свої когнітивні здібності, якщо їх робота передбачала освоєння нових навичок і вирішення нових складних завдань. При цьому їхні інтелектуальні можливості з віком знижувалися в меншій мірі, ніж у людей, чия робота не передбачала розумової стимуляції. З іншого боку, несприятливе середовище, в якій були присутні такі токсичні агенти, як цвіль або свинець, а також шумове забруднення, погіршувала когнітивні здібності.

За словами науковців, мозок чимось нагадує м'язи. Якщо його тривалий час не використовувати його можливості знижуються. Так як люди основну частину свого життя проводять на роботі, то постає питання про поліпшення стану робочого середовища. Щоб зберегти пізнавальні функції у більш пізньому віці, необхідно надати людям можливість вирішувати когнітивні завдання, а також дотримуватися правил гігієни праці.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення