Безпеку саміту G20 забезпечать протиракетний корабель и бойові літаки

 ТАСС

Літак системи AWACS, системи ПРО і ланка винищувачів з ракетами "повітря-повітря" будуть забезпечувати безпеку лідерів на саміті G20 в Туреччині. Як повідомили сьогодні турецькі ЗМІ, на час проведення саміту 15-16 листопада повітряний простір і прибережна зона Анталії буде під повним контролем сил НАТО і США.

Заходи безпеки настільки високі, що регіон міста Белек, де зустрінуться лідери, буде практично у військовій і поліцейській блокаді. США направили на базу ВВС "Інджірлік" в 400 км на схід від Анталії шість літаків F-15C Eagle.

Це всепогодний винищувач четвертого покоління. Він використовується для боїв переважно у повітрі. В аеропорту Анталії всього в парі десятків км від Белека чергуватимуть турецькі F-16 з ракетами "повітря-повітря". Крім того, повітряний простір в районі Белека буде закрито для прольоту авіації, яка слідує за "Правилами візуальних польотів", тобто, орієнтуючись за допомогою візуального спостереження за лінією природного горизонту, орієнтирами на місцевості та іншими повітряними судами.

За повітряним простором буде в цілодобовому режимі спостерігати і літак, обладнаним системою AWACS, який зможе засікти наявність навіть невеликих дронів над зоною саміту.

З боку моря безпеку лідерів G20 крім берегової охорони Туреччини буде забезпечувати есмінець ВМС США "Дональд Кук".

Це ескадрений міноносець, оснащений крилатими ракетами Томагавк з дальністю польоту до 2500 км. Він також може вражати балістичні ракети.

Організатори саміту обладнали для кожного з лідерів спеціальні апартаменти, в яких вони зможуть жити, поки проходить форум. Однак не виключається, що президент США Барак Обама відмовиться від перебування у нічний час на території Белека. Як зазначає місцева преса, Обама може використовувати есмінець "Дональд Кук" в якості тимчасового житла.

Турецькі власті приймають надзвичайні заходи безпеки в зоні проведення саміту G20 в Белеку. У цьому місті для потреб саміту виділена територія площею більше п'яти кв.км.

На ній розташовані готелі, де будуть жити і вести переговори учасники форуму, зона для преси, гольф-клуби. Ця територія повністю контролюється поліцією і жандармами. На всіх під'їзних шляхах встановлені кордони безпеки, всередину пускають тільки тих осіб, які мають відповідний пропуск або акредитацію. При цьому шляхи під'їзду лідерів, членів делегацій та преси фізично розділені і пролягають по різних автодорогах.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення