"Боги війни": ЗМІ показали навчання артилеристів під Києвом

 Обозреватель

Під Києвом відбулися навчання українських артилеристів, яких називають "богами війни".

Зазначається, що тут використовують самохідні гаубиці "Півонії". У 1996 році Україна відмовилася від них через здатність стріляти ядерними снарядами. Але через російську агресію "Півонії" довелося розконсервувати. Вони пройшли капітальний ремонт і довели свою ефективність на фронті - потрапляють у ціль на відстані більше 40 кілометрів.

Теоретичні заняття у артилеристів проходять щодня, а на полігоні вони тренувалися вдруге за місяць. На практиці їм слід було знищити взводно-опорні пункти ворога.

Крім того, ці стратегічні командно-штабні навчання особливі, оскільки вперше за 20 років процес ураження цілей зазнав оптимізації.

"Мета така. Відстежити ступінь ураження кожної мети, використовуючи різні способи ведення вогню. Завдання ставиться з якомога меншою витратою боєприпасів, щоб знизити ступінь вогневого ураження, яке повинно бути досягнуте під час придушення або знищення цілі", - розповів заступник командира Сухопутних військ ЗСУ В'ячеслав Горбильов.

Артилеристи навчаються не лише за книгами, свій досвід їм передають і ветерани АТО.

Більш ефективно вести вогонь також дозволяє програма, яку розробили волонтери. Вона встановлюється на звичайний планшет і, за словами артилеристів, значно спрощує розрахунки.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення