Боєць АТО розповів, як потрапив до «стовпа ганьби» у бойовиків

 Цензор.НЕТ

Боєць батальйону «Донбас» з позивним Зугрес провів у полоні бойовиків 10 місяців. Він розповів про те, як потрапив у терористів до «стовпа ганьби».

Він повідомив, що коли приїхав на окуповані території до своєї дружини (вона жила у м. Зугрес Донецької області) до нього прийшли працівники місцевої «комендатури».

«Наділи на мене наручники і повели. Якби не списки батальйону з усіма даними бійців і іншим, що «злили» в інтернет, ніхто мене і не зачепив би. Били в «комендатурі», потім вивезли на харцизький блокпост, там прикладами побили. Погрожували, що викупають у водосховище, «щоб мізки промив» і згадав, хто ще зі мною приїхав. Питали: «Ти розвідник? Диверсант? «Відправили в камеру. Там чоловік п’ять місцевих цивільних арештантів — хто за п’янку, хто за дебош», — розповідає боєць.

«Рано вранці поставили мене на коліна на порозі «комендатури». А годині о восьмій вивели на міську площу, де прикували до «стовпа ганьби». Два бойовики накручували натовп: «Не проходьте мимо. Він вбивав дітей. Бомбив Зугрес». Одні плювалися і проклинали, інші зупинялися подивитися, сміялися, фотографували, треті поспішали швидше піти. Бачив кількох знайомих. У тому числі сусідку, онук якої напередодні підірвався на міні. І вона, і всі інші переконані, що розстрілюють і бомблять тільки ЗСУ. «Хто тебе найняв? Скільки тобі платять? «- Постійно запитував хтось», — продовжує військовий.

«Мою дружину забрали з дому трохи пізніше мене, привезли і прикували одним наручником. Мовляв, вона коректувальниця. Її не чіпали, а мені кавказці зламали ребра, сильно били по печінці і по нирках. А один місцевий активіст перебив щелепу. Кілька зубів я виплюнув тут же, наскільки потім ниткою видалив. Дружина плакала, намагалася закрити мене своїм тілом, кричала: «Що ви робите?».

Вразила одна бабця, оравшая: «Я вмію стріляти. Дайте застрелю його». У той момент мені дійсно було простіше, щоб застрелили. Знав, що належить, розумів, що тільки цим не закінчиться. Кілька разів непритомнів. Навіть ковтка води ніхто не дав.

Погрузили в машину. У якомусь будинку, мабуть, ДАІ, дві дівчинки медички запитали: «Навіщо ви його привезли? У нього ж все відбито». Потім, кашляючи, випльовував згустки крові. Голова і тіло були чорними від гематом», — згадує «Зугрес».

загрузка...

Більше новин

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення