Британець, який намагався смотужки перетнути Антарктиду, помер, не дійшовши до фінішу 50 км

Британський дослідник Генрі Ворслі мріяв стати першою людиною, яка поодинці перетне Антарктиду. В свою важку мандрівку він відправився в листопаді минулого року і планував подолати шлях у 1770 кілометрів за 80 днів. З собою 55-річний мандрівник взяв сани, намет, їжу та обладнання. До фінішу залишалося всього 50 кілометрів. Однак подолати їх Ворслі так і не вдалося. Про це йдеться на сайті "Створено наукою"

У якийсь момент сили і здоров'я покинули його. Дослідник два дні провів у наметі через сильне зневоднення і виснаження і вирішив не продовжувати експедицію. Останній запис в щоденнику мандрівника говорить: «Сьогодні п'ятниця, 22 січня, день 70. Коли мій герой Ернест Шеклтон пройшов 97 миль від Південного полюса вранці 9 січня 1909 року, він сказав, що зробив все, що міг. Сьогодні я повинен повідомити вам з деяким жалем, що зробив все, що міг. Моя подорож підійшла до кінця. У мене закінчився запас міцності організму, і я просто вже не можу пересунути одну лижу вперед іншої, щоб подолати відстань, необхідну для досягнення моєї мети. Багато альпіністів б'ються, щоб досягти вершини, і провалюються. Моя вершина поза зоною досяжності», — повідомив Ворслі. Потім він звернувся за допомогою і його доставили в лікарню в чилійському місті Пунта-Аренас. Медики виявили у мандрівника бактеріальний перитоніт, зробили йому операцію. Але це не врятувало Генрі Ворслі. 24 січня цього року він помер.

Зазначимо, що дослідник хотів закінчити подорож до Південного полюсу, яку у свій час почав англо-ірландський дослідник Антарктики Ернест Генрі Шеклтон. На початку XX століття той збирався перетнути Антарктиду і організував для цієї мети експедицію. Однак його судно затонуло. Команда встигла евакуюватися.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення