Бурштинові мафіозі в погонах здають спільників і виходять під заставу (відео)

ТСН

Троє фігурантів гучної "Бурштинової справи" пішли на угоду зі слідством і перебувають на свободі, а співробітник СБУ вийшов під заставу у 5 мільйонів гривень.

Понад півтори сотні обшуків, 25 обвинувальних вироків та викриття схем розподілу коштів. В Генпрокуратурі заявили про завершення досудового розслідування гучної "Бурштинової спецоперації"

Генеральний прокурор Юрій Луценко стверджує, що завдяки спецоперації зуміли накрити верхівку бурштинової мафії. Серед затриманих - керівники прокуратур і поліції, співробітники СБУ і криміналітет. Однак більшість фігурантів гучних бурштинової справи вже вийшли на свободу.

Стартувала спецоперація в липні минулого року. Спочатку затримали заступника прокурора Рівненської області Андрія Боровика. За версією слідства, саме він головний організатор бурштинового кримінального угруповання. Також під варту взяли підполковника СБУ і чоловіка, який фігурував у справі як кримінальний авторитет. Затримувати екс-керівника міліції Дубровиччині і ще одного колишнього міліціонера взагалі прилетіли на вертольоті.

Пізніше, у вересні, затримали і прокурора Сарненського району - Вадима Топольського.

Всі вони в змові, за версією слідства, кришували незаконний видобуток бурштину. Але зараз під вартою тільки двоє прокурорів- Боровик і Топольський. Співробітник СБУ вийшов під заставу понад у 5 мільйонів гривень. Кримінальний авторитет і двоє екс-правоохоронців теж на волі. Вони уклали угоду зі слідством. Подробиці не розголошують.

"Мені дозволу на розголошення ніхто не давав", - сказав Сергій Родзін, фігурант "бурштинової справи"

На угоду зі слідством пропонували піти і Топольському. Про це розповіла його дружина. Прокурору інкримінують кілька статей.

"До Вадима неодноразово підходили і говорили, дай покази, які нам потрібні і ти через три дні будеш вдома", - каже його дружина Тетяна Топольськая.

Для пересічних янтарекопачів з гучними затриманнями нічого не змінилося. Сам незаконний промисел - не зупинився. У разі спроб прибрати їх з місць видобутку бурштину вони натовпом перекривають дорогу або пікетують поліцію.

Тепер з бурштинової лихоманкою на Рівненщині буде боротися новий прокурор Богдан Подубинський. Колишнього Олега Соболя – спрямували на боротьбу з контрабандою в Чернівецьку область

загрузка...

Більше новин