Частину України затопить: з'явився прогноз про зміну клімату

 Апостроф

Завідуюча відділом прикладної метеорології і кліматології Українського гідрометеорологічного інституту Віра Балабух розповіла про зміни клімату та наслідки для України.

"Засуха одне з таких явищ. Зливи стають більш інтенсивними. Якщо випадає град, то все частіше він має великий діаметр. Більш потужними стають шквали, зростає швидкість вітру при шквалах. Найчастіше виникають смерчі. Зараз вони спостерігаються вже навіть в березні і вересні. Зростає тривалість періоду з грозами, шквалами, градом. А оскільки ці явища стають більш інтенсивними, то і загроз, пов'язаних з ними також стає більше", - розповіла Балабух.

Крім того, за її словами, зростає кількість спекотних днів і тривалість жаркого періоду.

У мережі гуляють різноманітні карти і дослідження громадських організацій, які показують, що в результаті підвищення рівня світового океану близько 1 мільйона гектарів території України підуть під воду до 2100 року. Затопить великі міста: Одесу, Маріуполь, Херсон. Балабух каже, що це цілком можливо.

"Однозначно рівень світового океану, а разом з ним рівень Чорного і Азовського моря будуть підвищуватися. Це буде призводити до ерозії берегової лінії і підтоплення значних частин території України. Я думаю, що це реальний факт", - сказала вона.
Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення