Четверо маленьких киян захворіли на вірусний гепатит у дитячому садку

Деснянським міжрайонним Управлінням Держсанепідслужби у м. Києві отримано четверте екстрене повідомлення про випадок вірусного гепатиту А у дитини. В усіх чотирьох п’ятирічних дітей виявлено гепатит А. Вони відвідували старшу групу дошкільного навчально закладу №672 у Дніпровському районі м. Києва, по вул. Кибальчича, 17.

Нині троє хворих госпіталізовані до інфекційного відділення Київської міської дитячої клінічної лікарні №2, ще одна дитина – не госпіталізована.

За 9 місяців поточного року в Києві зареєстровано 246 випадків захворювання на вірусний гепатит А, що на 23,2% вище показника аналогічного періоду минулого року (195 випадків).

«Близько 70 % усіх хворих на гепатит А зареєстровано у Дарницькому, Деснянському та Дніпровському районах столиці, - зазначає Олег Рубан, головний санітарний лікар м. Києва. Можемо констатувати, що у цьому році захворюваність зросла серед усіх вікових груп та контингентів».

Головний спеціаліст епідвідділу Деснянського міжрайонного Управління Держсанепідслужби у м.Києві та залучений помічник лікаря-епідеміолога відділення організації епідеміологічних досліджень Дніпровського районного лабораторного відділення ДУ "Київський МЛЦ ДСЕСУ" провели позапланову перевірку за епідпоказами в дошкільному навчальному закладі №672.

Відібрано 40 змивів з об'єктів навколишнього середовища на контроль поточної дезінфекції у приміщеннях старшої садової групи та харчоблоку та проби питної води. За результатами проведених лабораторних досліджень бактерій групи кишкової палички у змивах не виявлено. У закладі двічі проведено дезінфекцію на об'єкті. За контактними дітьми та співробітниками ДНЗ № 672 організований медичний нагляд інфекціоністом та педіатром.

Про випадки захворювання на вірусний гепатит А в старшій групі ДНЗ №672 проінформовано начальників управлінь охорони здоров'я та освіти Дніпровської районної у місті Києві державної адміністрації.

Захворюваність вірусним гепатитом А перевищила міський показник на 43,0% у Дарницькому (показник 12,2; зареєстровано 40 випадків, в тому числі 11 випадків серед дітей), в 1,5 рази у Деснянському (показник 12,8; зареєстровано 47 випадків, в тому числі 17 випадків серед дітей) та в 3,1 рази у Дніпровському (показник 26,3; зареєстровано 93 випадки, в тому числі 19 випадків серед дітей) районах м. Києва. Таким чином, 73,2% захворювань на вірусний гепатит А (180 випадків з 246) виявлено саме у цих районах, серед дітей до 17 років цей показник склав 88,7% (47 випадків із 53 зареєстрованих по місту).

Довідково

Гепатит А - хвороба печінки, яку викликає вірус, що поширюється, в основному, при споживанні харчових продуктів або води, забруднених фекаліями інфікованої людини. Хвороба тісно пов'язана із відсутністю безпечної води, неналежною санітарією і поганою особистою гігієною.На відміну від гепатиту В і С інфікування гепатитом А не призводить до розвитку хронічної хвороби печінки і рідко закінчується смертельним результатом, але може викликати симптоми, що ослаблюють здоров'я. Вірус також може передаватися при тісному фізичному контакті з інфікованою людиною. Випадкові контакти людей не призводять до передачі вірусу. Інкубаційний період гепатиту А зазвичай триває 14-28 днів.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення