Держава відхрещується від перевірки продуктів

 УНН

Гарантувати якість продуктів харчування, і молочної продукції зокрема, має сам виробник. Це можливо за умов внутрішньої системи контролю якості. Про це сьогодні під час круглого столу на тему “Молочна галузь наприкінці року. Виклики, що потребують вирішення” зазначив очільник Держпродспоживслужби Володимир Лапа

Так, коментуючі досвід країн ЄС, він зазначив, що виробник неякісної продукції ризикує випасти з ринку та отримати “чорну мітку”.

“Я був у Польщі, і їздили ми до польського фермера. У нього там голів 50-60 було, і ми його запитували тоді: чи часто до тебе приходять ветеринари. Він казав — раз на квартал приходять. А от продукцію (молоко — ред.), яку ти реалізуєш, хто контролює? Він каже, що у нього в умовах контракту вписані такі вимоги, що не дай Бог. А вони (контролери — ред.) не кажуть, коли перевіряють, вони раз в місяць беруть будь-який день і перевіряють. І не дай Бог виявляється невідповідність за бактеріальним, соматичним складом, за антибіотиками — він сплачує такі штрафи, що він, по суті, випадає з ринку і на ньому „чорна мітка“, і в нього ніхто нічого вже не купить.

До чого я веду — тут багато що залежить від самого бізнесу, від самих підприємств — як у них налагоджена внутрішня система контролю. Ми ж не будемо контролювати кожну банку, яку бабуся зливає в бідон, який потім молоковоз привозить. Це не реалістично, тому велике питання, як на бізнес-рівні відлагоджується контроль якості. І приклади такі світові, і в ЄС практиці є”, — розповів він.

Нагадаємо, напередодні, нардеп С.Тригубенко закликав виробників продуктів харчування до “самоцензури” в питаннях якості.

Про те, що така практика є поширеною у західних країнах, розповіла директор Державного Центру сертифікації та експертизи сільськогосподарської продукції Наталія Грюнвальд.

Також нагадаємо, за словами лікаря О.Карловського, якість продуктів у супермаркетах на рівні держави не контролюється.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення