Держдума РФ ступила на шлях терору та прийняла "антитерористичні поправки" Ярової

 Дождь

Держдума в третьому, остаточному читанні схвалила «антитерористичний» законопроект, внесений Іриною Яровою, передає кореспондент Дощу.

Згідно з документом, збільшуються терміни і штрафи за кількома статтями, знижується вік відповідальності за злочини до 14 років. Так, збільшується відповідальність за заклики до терористичної діяльності і виправдання тероризму в інтернеті. У Кримінальний кодекс також вводиться стаття «Неповідомлення про злочин». Максимальне покарання за цією статтею — позбавлення волі на термін до року.

Законопроект також зобов'язує операторів зберігати дані клієнтів протягом півроку і надавати їх правоохоронним органам. Йдеться про листування, дзвінки і файлів, якими обмінюються користувачі.

Схвалені поправки знижують з 16 до 14 років вік, починаючи з якого особа підлягає кримінальній відповідальності за участь у масових заворушеннях, викрадення літака, організацію незаконного збройного формування і за неповідомлення про злочини.

«Антитерористичний» законопроект внесли на розгляд ще наприкінці квітня 2016 року. У початковій версії він пропонував заборонити виїзд з країни громадян Росії в тому випадку, якщо у них є незнята судимість за здійснення діяльності, пов'язаної з терористичною за статтями про захоплення влади, насильницького утримання влади, збройному заколоті чи злочинів екстремістської спрямованості.

У четвер, 23 червня, комітет Держдуми з безпеки і протидії корупції виключив із законопроекту норму про позбавлення громадянства.

З нової версії тексту законопроекту зникли прийняті 22 червня в другому читанні норми про те, що особи, які мають два громадянства, позбавлятимуть громадянства Росії за вступ на роботу на іноземні спецслужби, а також вчинення терористичних і екстремістських злочинів.

Крім того, комітет Держдуми РФ виключив з законопроекту положення, яке пропонував обмежити виїзд за межі Росії громадянам, що мають судимість за терористичні злочини.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення