Дітям у "групах смерті" обіцяють "кращий світ" (відео)

 УНН

Через поширення так званих груп смерті у соцмережах поліція в низці українських міст розпочала превентивні заходи серед неповнолітніх. Роз'яснювальну роботу проводять також і серед батьків та вчителів, передає УНН.

Протягом останніх місяців у соціальній мережі “ВКонтакте” серед підлітків поширилась небезпечна розвага — смертельна гра, кінцевою метою якої є суїцид. Спочатку дитина за допомогою хештегів або через знайомих знаходить кураторів “гри”. Потім дитина сама просить прийняти її у спільноту і починає виконувати завдання. Спочатку завдання доволі прості, на кшталт прослуховування депресивної музики або ж фотографування в депресивній обстановці. Під час “гри” здійснюється “обробка” нестійкої дитячої психіки у переломному віці від 10 до 17 років обіцянками “зрозумілого” та “кращого світу” попереду. За інформацією департаменту кіберполіції Національної поліції, всього дається 50 завдань (“квестів”) (в фейковий спільнотах — від 13 до 50 “квестів”, це залежить від адміністратора).

Адміністратор групи схиляє дитину до виконання завдань (квестів), причому практично всі завдання передбачають нанесення дитині власноруч каліцтв або заподіяння болю. Всі ці “квести” в обов’язковому порядку знімаються на відео.

Коли адміністратор групи впевнений в тому, що дитина готова до самогубства, створюється аудіо з музикою, в якому дитина виступає в головній ролі. У ролику обумовлюються всі його проблеми, які дитина озвучила “провіднику”. Єдиний вихід з усіх проблем, який озвучується в цьому “творі”, — вчинити самогубство. Перед цим дитина слухає аудіозапис і робить останній крок.

Тож у зв’язку з цим працівники відділу ювенальної превенції Управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції в Запорізькій, Житомирській та інших областях звертаються до батьків із проханням слідкувати за поведінкою своїх дітей. Батьків закликали частіше спілкуватися з дітьми, звертати увагу на соціальні мережі, звертати увагу на її тіло (чи немає на ньому порізів або інших ушкоджень), знати коло друзів та захоплень дитини.

загрузка...

Більше новин

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення