До столичних аеропортів "прилетіли" нові незадекларовані Iphone

11 нових мобільних телефонів Iphone 12 київські митники виявили у нашого співвітчизника, який прилетів з Італії через аеропорт «Київ (Жуляни)» без відповідного декларування. Аналогічна історія сталася в міжнародному аеропорту «Бориспіль». Там громадянин транспортував 4 аналогічних гаджетів. Про це повідомляє прес-служба Київської митниці Держмитслужби у Facebook.

Для проходження митного контролю чоловік обрав спрощену систему «зелений коридор», чим засвідчив, що не має предметів, обов’язкових до письмового декларування та оподаткування митними платежами, тобто митної декларації він не заповнював.

Телефони було виявлено під час вибіркової перевірки речей громадян.

Два мобільні телефони, згідно українського законодавства, було пропущено громадянину як особисті речі, а решту дев’ять Iphone 12 Київською митницею вилучено на відповідальне зберігання.

Згідно з цією процедурою, громадянин може або сплатити за дев’ять гаджетів останнього покоління передбачені податки, або ж вивезти їх з території України.

А от в аеропорту «Бориспіль» інший наш співвітчизник, повертаючись з Великобританії, переміщував 4 мобільних телефони Iphone 12 та один Samsung .

Як і попередній пасажир, для проходження митного контролю він також скористався «зеленим коридором», без заповнення митної декларації.

Згідно з товарними чеками, кожен Iphone 12 коштував 1099 англійських фунтів стерлінгів.

Як особисті речі, громадянину було пропущено один Iphone 12 та один Samsung, а за три телефони Iphone 12 з частини фактурної вартості, що перевищує 1000 євро громадянин прийняв рішення сплатити передбачені митні платежі.

За порушення порядку проходження митного контролю встановленого на «зеленому коридорі» стосовно обох громадян складено протоколи про порушення митних правил за ст. 471 Митного кодексу України.

Київська митниця нагадує, що товари (за винятком підакцизних), сумарна фактурна вартість яких перевищує еквівалент 1000 євро, що ввозяться громадянами на митну територію України через авіаційні пункти пропуску у ручній поклажі або у супроводжуваному багажі, підлягають письмовому декларуванню та сплаті митних платежів.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення