До Землі наближається чотирикілометровий астероїд

Вчені NASA попереджають, що в квітні недалеко від Землі пролетить астероїд 52 768 (OR2 1998), розміри якого перевищують 4 км. Астрономи побоюються, що падіння такого небесного тіла на нашу планету призведе до глобальної катастрофи, пише CNN.

NASA оцінює, що скеля рухається в нашому напрямку зі швидкістю близько 8,7 км на секунду (31 320 км / год). При такій швидкості астероїд наблизиться до Землі 29 квітня.

Згідно з даними Планетарного товариства, астероїд розміром більше 1 км достатньо великий, щоб загрожувати глобальними руйнуваннями.

Доктор Брюс Беттс з міжнародної групи астрономів сказав: "Маленькі астероїди – кілька метрів – часто потрапляють і згоряють в атмосфері і наносять невеликий збиток. Астероїди розміром з Челябінський метеорит – близько 20 метрів в 2013 році – створюють ударні хвилі, які розбивають вікна і викликають травми. Розмір Тунгуського метеорита – близько 40 метрів – міг повністю зруйнувати місто або створити цунамі. Великі астероїди можуть викликати руйнування цілого регіону".

За оцінками NASA, астероїд 52 768 (OR2 1998) має розміри від 0,9 до 2,54 милі (1,5 і 4,1 км) в діаметрі. Астрономи класифікують цю скелю як "потенційно небезпечний" навколоземний об’єкт.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення