Дорослу людину вперше вилікували від ВІЛ

 Lenta.ru

Британські медики з Оксфордського та Кембриджського університетів, а також Університетського і Королівського коледжу Лондона заявили про першому випадку лікування від ВІЛ-інфекції дорослої людини. Про це повідомляє The Sunday Times.

Від ВІЛ-інфекції вилікувався 44-річний британець. Він став першим з 50 осіб, які успішно пройшли спеціальну противірусну терапію. Нова методика, за словами вчених, дозволяє відстежувати і знищувати ВІЛ відразу у всьому організмі, а не тільки в тих місцях, де вірус найбільш активний. Як показали дослідження, вміст вірусу в її крові після проходження терапії настільки мало, що призвело до негативних результатів аналізів.

Стандартна антиретровірусна терапія пригнічує активні інфіковані клітини, але не зачіпає інші заражені T-лімфоцити. Це означає, що існуючі в даний час препарати здатні контролювати активність ВІЛ-інфекції, але не позбуватися від неї. Вчені відзначають, що запропонована ними терапія поки проходить випробування і не призначена для широкого клінічного впровадження.

До 2014 року, за даними ВООЗ, близько 37 мільйонів людей у світі були інфіковані ВІЛ, а 34 мільйони померли від причин, пов'язаних з захворюванням. До цього ж часу від вірусу щорічно гинуло близько 1,5 мільйона чоловік і близько 2,2 мільйона ставали носіями вірусу. Противірусну терапію отримують менше половини хворих.

Вірус імунодефіциту людини (ВІЛ) повільно розвивається у захворювання, що вражає імунну систему, внаслідок чого організм виявляється нездатним захиститися від нешкідливих для здорового індивіда інфекцій. В даний час захворювання вважається таким, що не піддається повному лікуванню, проте сучасна противірусна терапія дозволяє звести до мінімуму розвиток ВІЛ-інфекції, кінцевою і незворотньою стадією якої є СНІД.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення