Дружина загиблого нардепа Єремеєва розповіла, як його бізнес-партнери "віджали" спадок у родини

Співвласники групи компаній "Континіум", бізнесмен Сергій Лагур і народний депутат Степан Івахів, не допускають спадкоємців ані до управління бізнесом, ані до прибутку, який він генерує. І таким чином, залишили сім'ю без коштів для існування

Про це в інтерв’ю "Дзеркалу тижня" заявила дружина загиблого Тетяна Єремеєва.

"Мій покійний чоловік Ігор Єремеєв був успішним бізнесменом і одним із співвласників фінансово-промислової групи компаній "Континіум", яка координує велику кількість бізнес-проектів як в Україні, так і за кордоном. За законом, діти мого чоловіка, його мама та я маємо право спадкоємства першої черги на його частку в активах цієї групи, - зазначає Тетяна. - Ігор не залишив після себе заповіту. Тому за нормами чинного законодавства України, як я вже сказала, законними спадкоємцями стали ми з дітьми і мама мого покійного чоловіка".

При цьому, за словами Єремеєвої, вони виконали усі необхідні дії, направлені на отримання спадку.

"Але нам вдалося оформити права лише на деякі об'єкти майна, що належали моєму чоловіку на момент його смерті. В той же час ми не можемо говорити про отримання доступу до володіння та управління корпоративними правами, тобто до управління бізнесом", - зазначає вдова Єремеєва.

На сьогодні, за словами Тетяни, в реєстрах можна побачити інформацію про те, що діти Ігоря й Тетяни Єремєєвих — Роман і Софія — є кінцевими власниками бенефіціарів ряду компаній, що входять до групи "Континіум".

"Але власник бенефіціара не має прямого доступу до управління компанією. За визначенням, власник бенефіціара — це особа, яка прямо чи опосередковано володіє юридичною особою чи істотно впливає на ухвалення нею рішень, а також отримує фінансовий дохід від діяльності цієї юридичної особи. В той же час, ні я, ні наші з Ігорем діти не маємо можливості яким-небудь чином впливати на діяльність цих компаній і, вже тим більше, не отримуємо від діяльності групи "Континіум" жодного доходу", - зазначає Тетяна. За її словами, "все управління зосереджене в руках колишніх бізнес-партнерів чоловіка".

"На жаль, після смерті Ігоря ми побачили дійсне обличчя його так званих бізнес-партнерів. Із самого початку ми зіткнулися з, м'яко кажучи, не зовсім порядними діями з їхнього боку", - розповідає Тетяна Єремеєва.

Зокрема, за інформацією Тетяни, партнери чоловіка «скориставшись певною безпорадністю його 85-річної мами і нерозумінням нею ситуації, що склалася, відкрили спадкову справу в свого, можна сказати, "підконтрольного" нотаріуса, яка була і є довіреною особою і обслуговувала інтереси групи компаній "Континіум".

Для цього, використовуючи людей, які безпосередньо працювали з Ігорем і були вхожі в нашу сім'ю, вони привезли маму Ігоря до Києва і, не повідомляючи мені й дітям, запропонували їй написати заяву про відкриття спадкової справи у свого нотаріуса.

"Таким чином їм вдалося здобути фактично повний контроль за станом спадкової справи.

З боку цього нотаріуса ми постійно відчуваємо певну протидію в реалізації наших законних прав — то документи видаються з помилками, то нам взагалі відмовляють у видачі документів", - розповідає вдова Єремеєва.

"Їм навіть вдалося заволодіти документами і вмістом сейфу, що знаходилися за місцем проживання Ігоря в Києві, яке він використовував, приїжджаючи туди на роботу. Зробили вони це через співробітників компанії, яких в будинку знали. Зрозуміло, що в доступі до документів, які Ігор зберігав в головному офісі компанії, нам було також відмовлено. На жаль, в цьому питанні ми можемо розраховувати лише на себе, оскільки з боку колишніх партнерів чоловіка по бізнесу ми бачимо лише потужну протидію. Співробітники компанії, яким Ігор довіряв настільки, що вони були вхожі в нашу сім'ю, як всякі люди бояться за свою роботу і чітко слідують вказівкам нових "босів" (колишніх бізнес-партнерів чоловіка), відмовляючись від спілкування з нами", - зазначає Тетяна.

За її словами, деякі з довірених осіб через низку обставин за життя Ігоря були номінальними власниками його майна.

"Забувши про свої зобов'язання і зрадивши пам'ять людини, яка їм довіряла, ці люди продовжують необґрунтовано володіти тим, що по праву належить мені й дітям Ігоря", - зазначила вона.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення