Екс-глава СБУ: В однієї з країн є супутникові знімки теракту МН17

 Ліга. Новини

Колишній начальник Головного слідчого управління Служби безпеки України Василь Вовк заявляє про існування супутникових знімків краху малазійського пасажирського авіалайнера рейсу MH17, який був збитий терористами над окупованою територією Донбасу 17 липня минулого року, пише liga.net.

Як розповів генерал-майор в інтерв'ю російському виданню Нова газета, в момент пуску ракети ЗРК Бук російських супутників над цими територіями не було. "Чиї були? Хай дадуть знімки ті, хто їх має. А має одна з країн, яка відноситься до сильних", - сказав Вовк.

"Знімки, підкреслюю, тієї катастрофи і того місця. Чому їх не оприлюднили досі, я не знаю. Міжнародній групі ці знімки теж не передані", - стверджує екс-співробітник СБУ.

При цьому Вовк зазначив, що в розслідуванні цієї катастрофи космічна фотозйомка може виявитися вирішальним фактором. "Допоміжний елемент експертизи, який ви згадали, а саме - космічна зйомка, може виявитися вирішальним. Але на даний момент поки він відсутній", - поскаржився він.

"Треба залучити когось із підозрюваних. Ми ж розуміємо: Гиркина не заарештуєш, Плотницького не заарештуєш. Однак отримаємо реакцію, що спонукає момент активізації слідчих, експертів, дослідницьких груп, врешті-решт, провідних світових держав. Ну і, відповідно, прорив у розслідуванні", - вважає колишній начальник ГСУ СБУ.

Генерал-майор вважає, що завтра, 13 жовтня, Рада безпеки Голландії навряд чи представить остаточний доповідь про обставини краху рейсу МН17.

"Сумніваюся, що почуємо конкретний висновок. Скажуть: "попередньо",

"можливо" або знову перенесуть", - резюмував він.

Нагадаємо, авіалайнер Boeing рейсу МН17, що слідував рейсом з Амстердама в Куала-Лумпур, був збитий бойовиками ДНР поблизу селища Донецької області 17 липня 2014. На борту лайнера знаходилися 298 чоловік, всі вони загинули.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення