Естонія потребує допомоги НАТО у протистоянні з Росією, - голова естонського МЗС

 Лівий берег

Естонія у протистоянні з Росією потребує допомоги НАТО, і немає жодних ознак того, що РФ збирається чесно виконувати свої міжнародні зобов'язання і визнавати свою участь у конфлікті на сході України.

Про це голова МЗС Естонії Марина Кальюранд написала в статті у The Washington Post.

"Немає жодних ознак того, що Росія виконуватиме свої міжнародні зобов'язання або визнає свою військову роль в Україні; насправді, правильним є зворотне твердження. НАТО має вирішити цю проблему з усією рішучістю, силою і присутністю", - написала міністр.

Вона наголосила, що питання реагування на підвищення агресії з боку Росії залишається головним пріоритетом Естонії.

"Ми бачили порушення повітряного простору, нерегулярні польоти і загадкові підводні човни в Балтійському морі. Російські повітряні і морські сили беруть участь у протистоянні з НАТО патрулюють повітряний простір над морем", - нагадала Кальюранд.

Крім того, Росія проводить планові військові навчання, про які найчастіше взагалі не повідомляє чи робить це з невеликим запасом часу, і в цих навчаннях імітуються напади на сусідні країни, пише міністр.

"Тим, хто стверджує, що НАТО "мілітаризується" або "провокує Росію" навчаннями, треба сказати, що дійсність така: навчання НАТО готують захищати наші території, наших союзників і наш народ від нападів", - зазначила Кальюранд.

"Зрозуміло, що росіяни продовжуватимуть свою агресивну поведінку, поки не досягнуть своєї мети зламати Альянс - і ми повинні бути готові до довгострокового, непохитного захисту нашої незалежності і наших цінностей", - зазначила міністр.

Вона висловила надію, що нові батальйони НАТО підтримають обладнанням, що забезпечить швидке реагування на будь-який російський виклик Естонії або іншим країнам Балтії.

Нагадаємо, наприкінці червня Естонія видала Україні свого громадянина, який воював за "ЛНР".

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення