Газові торги з РФ: тарифи для українців знову підвищаться

Україна та Росія досягли принципової згоди щодо транзиту російського газу через територію України до Європи з 1 січня 2020 року на 5 років.

Як заявив член Спостережної ради Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук, тарифи на газ можуть знову піднятися.

"Важливий технічний аспект. Транзит обсягом 40 млрд. куб. м створює ситуацію понаднормативної експлуатації магістральних газопроводів, що приведе до прискореного зношення обладнання. Тобто, зростуть затрати на обслуговування ГТС приблизно на 40%, що потягне за собою ріст тарифів для всіх споживачів",- повідомив Юрій Корольчук.

Він також наголосив, що угода про транзит газу – це хороший результат, однак заслуга Зеленського у цьому питанні – неоціненна.

"Завдяки Коболеву (голова правління НАК «Нафтогаз України» з 26 березня 2014 року - ред.) Україну і Зеленського взяли за «жабри» так сильно як ніколи. І з 2009 роком, коли була справжня «газова війна» порівнювати не варто. Тоді не було питання Донбасу, яке також сьогодні долучають до газового питання. Якщо хтось думає, що «Газпром» віддав «Нафтогазу» 3 млрд. дол. і це перемога, то глибоко помиляється. Це ще та поразка! На жаль, дійсно історична поразка. Коболев і «Нафтогаз» обміняли 3 млрд. дол на можливість укласти угоди про транзит як мінімум на 10 років і як мінімум із щорічною прокачкою 60 млрд. куб. м газу. А максимум як словацька транзитна компанія Eustream можна було би укласти транзитний договір на 30 років",- підкреслив Корольчук.

Нагадаємо, чинний контракт щодо транзиту російського газу українською територією, підписаний 10 років тому, закінчується 1 січня 2020 року.

19 грудня Україна і Росія домовилися про транзит газу на 5 років, однак у 2024 він може бути продовжений. Обсяг транзиту в 2020 році складе 65 млрд куб. м газу, а в 2021-2024 роках - по 40 млрд куб. м газу.

Крім того, «Газпром» виплатить «Нафтогазу» близько 3 млрд. дол до 2020 року згідно рішення Стокгольмського арбітражу.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення