Геофізики напророкували Землі неминучу катастрофу

 ABC

Геофізики з США, Канади, Німеччини і Франції розповіли про майбутнє Землі через десять тисяч років. Результати досліджень автори опублікували в журналі Nature Climate Change, а коротко про них повідомляється на сайті ABC News.

Основний висновок геофізиків зводиться до того, що протягом найближчих десяти тисяч років глобальне потепління і антропогенні фактори нададуть (якщо людина не прийме відповідних заходів) незворотний вплив на хаотичні зміни клімату на планеті.

Найбільш консервативна оцінка передбачає, що протягом найближчих століть в атмосферу перейде близько 1,28 мільярда тонн вуглецю. Згідно з іншим сценарієм, в повітрі може виявитися 9,5 мільярда тонн цієї речовини.

Наслідки зміни хімічного складу атмосфери будуть катастрофічними. Середня температура зросте більше ніж на два градуси Цельсія, а танення льодовиків Гренландії і Антарктиди призведе до підвищення рівня світового океану на 25 метрів.

Наслідком цього буде затоплення прибережних міст, в яких в даний час проживає 19 відсотків населення Землі (1,3 мільярда чоловік). Приблизно половина жителів 25 найбільших мегаполісів планети буде змушена покинути свої місця проживання.

У своїй роботі вчені представили ще три інших сценарію зміни клімату, що передбачають викиди вуглецю в атмосферу загальною масою до 5,12 мільярда тонн. Прогнози вчених у всіх випадках є невтішними для людства.

У своєму дослідженні вчені зібрали дані про зміни клімату за останні десять тисяч років, починаючи з останнього льодовикового періоду і змоделювали можливі наслідки спалювання викопного палива.

Вчені, використовуючи отримані дані, показали, що підвищення рівня світового океану на 130 метрів вимагало для переходу екосистеми Землі в рівноважний стан близько десяти тисяч років, що дозволило розвинутися людської цивілізації.

Виправити ситуацію, на думку вчених, може тільки повне припинення викидів вуглецю в атмосферу або заходи по його вилученню з повітряної оболонки. Незначне скорочення викидів вуглецю, на думку геофізиків, ситуацію не поліпшить.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення