Гонтарева розуміла, що допомагає Арбузову відмивати корупційні доходи, – ЗМІ

 Канал 24

Глава НБУ Валерія Гонтарева не могла не розуміти, що мільярди Сергія Арбузова, які компанія "Інвестиційний Капітал Україна" переводила в облігації держпозики (ОВДП) мають корупційне походження.

Про це пише сайт "Подробиці" в публікації "Гонтарева вирішила мовчати".

"Матеріали свідчать про участь компанії Валерії Гонтаревої "Інвестиційний Капітал Україна" (ICU) в придбанні цінних паперів для офшорних компаній найближчого оточення побіжного президента Віктора Януковича на суму понад 10 млрд грн. Договори укладалися в кінці 2013 року, коли Гонтарева очолювала компанію. Природно, Валерія Іванівна не могла не знати про реалізацію угод такого масштабу. Тим більше що клієнтами ICU були компанії самого Сергія Арбузова, який на той момент обіймав посаду першого віце-прем'єр-міністра країни. Та й емісія цінних паперів Мінфіну була явно "цільовою", тобто проводилася під конкретного кінцевого покупця. Як досвідчений фінансист, Валерія Іванівна не могла цього не бачити. Без сумніву, вона мала і повне уявлення про корупційний характер засобів, за які було придбано ОВДП", – повідомляє видання.

За даними "Подробиць", Генпрокуратура поки не поспішає з відповіддю, чому на рахунки компанії ICU чи не накладена арешт.

"Рахунки арбузовских фірм-нерезидентів – клієнтів Валерії Гонтаревої в українських банках арештовані (на них заморожені облігації зовнішньої і внутрішньої позики вартістю близько 1,02 млрд доларів і 1,5 млрд грн.). Але чому не накладено арешт на рахунки ICU? Адже компанія Гонтаревої напевно отримала за проведення операцій непогані комісійні. І виплачені вони з грошей, які були вкрадені в українців Януковичем і його бандою. Так чому ж ніхто навіть не намагався повернути ці кошти?", – задаються питанням автори розслідування.

"Подробиці" з'ясували, що це не перший факт її співпраці з "сімейними компаніями" Януковича. Народний депутат Павло Костенко вказує на історію з "Брокбізнесбанком" Сергія Курченко, в якому канули кошти "Аграрного фонду", виручені від продажу ОВДП. Учасником цієї схеми, завдяки якій у держави викрали 2 млрд грн, також була компанія "Інвестиційний Капітал Україна" Валерії Гонтаревої.

"Там було багато цікавих операцій. Наприклад, з "Брокбізнесбанком", який збанкрутував, і тоді теж за допомогою ICU виводилися гроші. І теж ICU брала участь в цьому як посередник", – пояснює Павло Костенко.

"Глава Національного банку України Валерія Гонтарева офіційно відмовилася коментувати звинувачення, пов'язані з відмиванням мільярдних коштів побіжного президента Віктора Януковича. Але в скандальній історії з відмиванням грошей Януковича довго ховатися за формальними відписками прес-служби Валерії Гонтаревої довго не вдасться. Участь в схемах "сім'ї" – це занадто серйозно, щоб, як і у випадку з "Брокбізнесбанком", вийти сухою з води", - стверджують автори розслідування.

Нагадаємо, 27 червня 2016 року главі Національного банку Валерії Гонтаревій були висунуті звинувачення у відмиванні коштів оточення Віктора Януковича, які в даний час заарештовані в "Ощадбанку". Використовуючи свої джерела, журналісти сайту "Главком" отримали дані з біржі "Перспектива", на якій відбувається більшість угод купівлі-продажу облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП). Дані свідчать про участь Валерії Гонтаревої в схемах Сергія Арбузова на суму понад 10 млрд грн.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення