Громадське відповіло штабу АТО

 Громадське.ТВ

8 липня прес-центр АТО поширив заяву зі звинуваченнями на адресу Громадського, які шокували редакцію. Громадське заявляє: ці звинувачення не відповідають дійсності.

1) Громадське не поширювало фото з бойових позицій українських військових – ані через власні платформи, ані через особисті сторінки журналістів у соцмережах.

2) Громадське не розміщувало репортаж про бої біля Авдіївки на своєму сайті до узгодження матеріалу із військовими через питання безпеки позицій українських військових.

3) Громадське протягом двох діб свідомо не повідомляло про загибель військових, свідками якої стали наші журналісті. Ми чекали доки про це будуть поінформовані їхні рідні, а імена загиблих будуть опубліковані офіційно.

4) Водночас, напередодні, 7 липня «Новая газета» опублікувала власний матеріал та відеосюжет на власному сайті. Громадське не має жодного стосунку до публікації «Новой газеты» і ознайомилося з нею так само, як і інші користувачі

5) Журналістка «Новой газеты» Юлія Полухіна знаходилася разом із журналістами Громадського на позиціях українських військових, отримавши дозвіл на зйомку у штабі АТО, а також узгодивши свій візит із командуванням ВДВ. Заява прес-центру АТО про те, що журналісти Громадського представили її як власну співробітницю не відповідає дійсності.

Журналісти Громадського третій рік поспіль висвітлюють російську агресію на сході України і завжди відповідально ставляться до виконання своїх професійних обов'язків. Ми усвідомлюємо, що зміст опублікованих матеріалів не має становити небезпеки для життя українських військових.

До завантаженої для узгодження з військовими версії сюжету не ввійшли, зокрема, кадри із загиблими, а також кадри, що могли б розкрити інформацію про позиції українських військових на передовій. І матеріал не поширювався на сайті hromadske.ua до узгодження із військовими на позиціях.

Водночас матеріал Громадського, який наразі так і неопубліковано, містить суспільно важливу інформацію і вкотре підтверджує, що попри Мінські домовленості, позиції українських військових продовжують обстрілювати, у тому числі з важкої артилерії.

Редакція Громадського вважає заяву прес-центру АТО непорозумінням, закликає разом розібратися у ситуації та відмовитися від необґрунтованих обвинувачень.

Ми лишаємося на зв’язку зі штабом АТО і чекаємо від нього відповіді стосовно нашого матеріалу, щоб оприлюднити його для громадськості

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення