Хотіли приховати: лікар із Китаю розкрив правду про COVID-19

Влада китайського міста Ухань, де був уперше зафіксований випадок зараження новим коронавірусом, справді спочатку замовчувала ключові подробиці щодо масштабів спалаху захворювання. Про це в інтерв'ю CNN заявив китайський епідеміолог і пульмонолог Чжун Наньшань.

Підкреслюється, що саме він, прибувши в Ухань 18 січня, через два дні публічно підтвердив, що COVID-19 може передаватися від людини до людини, хоча чиновники повторювали, нібито доказів цьому немає, називаючи спалах "контрольованим".

"Місцева влада тоді не хотіла говорити правду. На самому початку вона мовчала, і тоді я сказав, що, можливо, у нас заражається більша кількість людей", – зазначив лікар.

За словами Наньшаня, у нього виникли підозри після того, як офіційна кількість хворих в Ухані – 41 особа – не змінювалася упродовж десяти днів, хоча на той час уже заявлялося про інфікованих за кордоном. Епідеміолог продовжував ставити запитання місцевій владі й у результаті та "дуже неохоче" надала реальні цифри: на 20 січня загальна кількість випадків зараження коронавірусом в Ухані досягла 198 осіб, троє померли. Тоді ж стало відомо й про інфікування 13 медпрацівників.

Наньшань зазначив, що визнає заниження кількості хворих на початковому етапі епідемії, проте відкидає звинувачення в недостовірності офіційної статистики влади Китаю щодо коронавірусу. Зокрема з боку США.

"Китайська влада засвоїла урок зі спалаху атипової пневмонії 17-річної давності, про яку Пекін замовчував декілька місяців. Цього разу центральний уряд під загрозою покарань зажадав, щоб усі міста й урядові відомства повідомляли справжню кількість хворих. Тож із 23 січня, думаю, всі дані будуть правильними", – вважає Наньшань.

Нагадаємо, лікарі назвали найсерйозніший симптом коронавірусу.

загрузка...

Більше новин

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення